سود تاتا در Q3 96 ٪ کاهش می یابد

0

تاتا موتورز هند کاهش ۹۶ درصدی سود خالص در سه ماهه سوم خود را گزارش کرد و دلیل آن نیز کاهش شدید درآمد در خودروساز لوکس بریتانیایی جگوار لندرور و زیان در تجارت داخلی خود است.

این شرکت روز سه شنبه گفت که سود خالص تلفیقی برای سه ماه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۱.۱۲ میلیارد روپیه (۱۶.۷ میلیون دلار) از ۲۹.۵۳ میلیارد سال قبل کاهش یافت. بر اساس گزارش Automotive News Europe در ۱۸ فوریه، کل درآمد حاصل از عملیات با ۴.۳٪ کاهش به ۶۸۵.۴۱ میلیارد روپیه رسید.

فروش خرده‌فروشی سدان‌های جگوار و شاسی‌بلندهای لندروور آن در سه ماه منتهی به دسامبر نسبت به سال قبل با ۸ درصد افزایش به ۱۴۹۲۸۸ دستگاه رسید که با افزایش ۳۸ درصدی فروش در چین کمک کرد.

در حالی که فروش خرده فروشی جگوار حدود ۹۰ درصد افزایش یافت و به ۴۵۳۶۴ دستگاه رسید، فروش لندروور با ۹ درصد کاهش به ۱۰۳۹۲۴ دستگاه رسید.

سود خالص جگوار لندرور از ۴۴۰ میلیون در سال گذشته به ۱۶۷ میلیون پوند (۲۰۸ میلیون دلار) کاهش یافت که با افزایش ۱۳.۱ درصدی به ۶.۵ میلیارد رسید.

کسب‌وکار داخلی تاتا موتورز از زیان خالص ۱۰.۴۶ میلیارد روپیه‌ای گزارش کرد که کسب‌وکار خودروهای سواری خود را برای افزایش فروش و به دست آوردن سهم بازار بازسازی کرد.

 مارک جدید

در اوایل ماه فوریه، تاتا موتورز از یک نام تجاری جدید به نام TAMO رونمایی کرد که هدف آن آزمایش فناوری‌های جدید است و شرکت را قادر می‌سازد تا نسبت به روندهای تغییر بازار واکنش بیشتری نشان دهد.

گونتر بوچک، مدیرعامل تاتا موتورز، روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ما به چه چیزی نیاز داریم تا یک سازمان با عملکرد بالا باشیم – لاغر بودن، چابک بودن و مسئولیت‌پذیری شفاف و تفویض اختیار است.» >

او گفت که این شرکت همچنین در حال اجرای یک تحول مدیریتی از ابتدای آوریل با هدف ایجاد سرعت، سادگی و چابکی برای مقابله با نوسانات بازار است.

خودروسازان در هند نیز در سه ماهه سوم از اقدام “خلاصی پول” نخست وزیر نارندرا مودی در ماه نوامبر آسیب دیدند، زمانی که اسکناس های ۵۰۰ روپیه و ۱۰۰۰ روپیه را مناقصه غیرقانونی اعلام کرد و حدود ۸۶ درصد از کل ارز را از چرخه خارج کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.