سود هارلی دیویدسون از برآوردها پیشی می‌گیرد، رالی سهام

0

سهام هارلی دیویدسون در روز سه‌شنبه پس از اینکه این سازنده موتورسیکلت پیش‌بینی کرد که حاشیه سود تعرفه‌های تجاری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، کمتر از حد انتظار باشد و درآمدهای سه ماهه آن بالاتر از برآوردهای وال استریت باشد، افزایش یافت.

به گزارش رویترز، پیش‌بینی و نتایج این امیدواری را ایجاد کرد که سود سال ۲۰۱۸ با وجود موانعی مانند افزایش هزینه مواد خام، تعرفه‌های بالاتر بر دوچرخه‌های ارسال شده به اروپا و مشتریان قدیمی، بهتر از حد انتظار باقی بماند.

سهام هارلی روز سه‌شنبه بالاتر رفت و بیش از ۹ درصد افزایش یافت و بیشتر زیان‌های خود را از اواخر ژوئن پس گرفت، زمانی که ترامپ به این شرکت به دلیل برنامه‌ریزی برای انتقال تولید برای مشتریان اروپایی به خارج از کشور حمله کرد. سهام نزدیک به ۸ درصد افزایش یافت و به ۴۴.۶۳ دلار رسید.

شرکت مستقر در میلواکی، ویسکانسین، اکنون انتظار دارد که حاشیه عملیاتی بخش موتورسیکلت‌هایش به عنوان درصدی از درآمد در سال ۲۰۱۸ حدود ۹ تا ۱۰ درصد باشد، در حالی که قبلاً ۹.۵ تا ۱۰.۵ درصد پیش‌بینی شده بود.

این کاهش به دلیل هزینه های بالاتر فولاد و آلومینیوم و تعرفه تلافی جویانه ۲۵ درصدی از سوی اتحادیه اروپا بر محموله های ایالات متحده بود. تخمین زده می شود که این دو عامل با هم برای هارلی ۴۵ تا ۵۵ میلیون دلار در سال جاری هزینه داشته باشد.

این شرکت انتظار دارد نیمی از هزینه های افزایش یافته را از طریق مدیریت منظم کسب و کار جذب کند.

جان اولین، مدیر ارشد مالی، در یک کنفرانس تلفنی به تحلیلگران گفت: “ما تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه های این تعرفه ها انجام می دهیم.”

سود خالص سه ماهه دوم هارلی به ۲۴۸.۳ میلیون دلار یا ۱.۴۵ دلار به ازای هر سهم در سه ماهه دوم منتهی به اول جولای از ۲۵۸.۹ میلیون دلار یا ۱.۴۸ دلار به ازای هر سهم در سال گذشته کاهش یافت. طبق گزارش تامسون رویترز I/B/E/S، این رقم از برآوردهای تحلیلگران ۱.۳۴ دلار برای هر سهم فراتر رفت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.