شاپرک همه چیز را رهبری می کند

0

شبکه پرداخت و تسویه شاپرک در ماه منتهی به ۲۰ ژانویه میزبان ۸۳۸ میلیون تراکنش موفق با ارزش کل ۸۷۳.۱ تریلیون ریال (۲۸.۹ میلیارد دلار) بود که رشد سالانه ۲۸.۱ درصدی در حجم تراکنش ها و ۷.۰۹ درصدی ارزش را نشان می دهد. .

با وجود اینکه پایانه‌های POS همچنان پرمصرف‌ترین ابزار پرداخت در کشور هستند، تعداد کل درگاه‌های پرداخت آنلاین در این دوره به ۱۶۰۲۳ درگاه پرداخت که رشدی ۱۱.۵۶ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. با این حال، تعداد درگاه‌های پرداخت موبایلی ۴۱.۱ درصد کاهش داشته است – که عمدتاً در نتیجه ممنوعیت پرداخت‌های موبایلی توسط بانک مرکزی ایران از سپتامبر ۲۰۱۵ به دلیل نگرانی‌های امنیتی است.

پایانه‌های POS همچنان در میان ابزارهای پرداخت برتری دارند زیرا ۹۲.۷ درصد از کل تراکنش‌ها را تشکیل می‌دهند. درگاه‌های پرداخت آنلاین ۶.۸ درصد از ارزش کل تراکنش‌ها را تشکیل می‌دهند.

در طول دوره شاپرک ۱۱۶,۷۷۹,۲۲۹ تراکنش ناموفق را ثبت کرد که ۷۰.۹۴ درصد آن توسط کاربران ایجاد شده است در حالی که شاپرک ۶.۲۴ درصد از تراکنش های ناموفق را به خود اختصاص داده است که در مقایسه با ماه قبل ۱۷۹ درصد رشد داشته است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که به پرداخت، شرکت پرداخت الکترونیکی زیرمجموعه بانک ملت، بیشترین سهم پایانه های POS را به خود اختصاص داده است که ۲۸.۹۳ درصد از کل پایانه های نصب شده را به خود اختصاص داده است. شرکت تجارت الکترونیک بانک پارسیان ۵۰.۰۵ درصد از درگاه های پرداخت آنلاین را به خود اختصاص داد و به پرداخت با ۴۶.۲۶ درصد از سهم بازار، برترین ارائه دهنده خدمات پرداخت در پرداخت موبایلی شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.