شرکت‌های آلمانی نمی‌توانند «کاملاً» در برابر اقدام آمریکا در ایران محافظت شوند

0

وزیر اقتصاد به یک روزنامه گفت: دولت آلمان به شرکت‌های آلمانی کمک می‌کند تا جایی که بتواند در ایران تجارت کنند، اما نمی‌تواند به طور کامل از آنها در برابر تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای ایران و اعمال مجدد تحریم‌ها علیه تهران محافظت کند.

پس از خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ بین شش قدرت بزرگ و ایران، شرکت های اروپایی که در ایران تجارت می کنند، با تحریم هایی روبرو هستند. مقامات اتحادیه اروپا می گویند هیچ راه آسانی برای محافظت از شرکت ها و بانک های اتحادیه اروپا در برابر ماهیت فراسرزمینی تحریم های ایالات متحده وجود ندارد.

پیتر آلتمایر در پاسخ به این سوال که دولت آلمان چگونه می‌تواند به شرکت‌های آلمانی کمک کند که پس از تصمیم ایالات متحده عصبی هستند، به روزنامه پاساور نوی پرس گفت که برلین به آنها کمک می‌کند تا وضعیت و تحولات را ارزیابی کنند و همچنین از آمریکا بخواهد معافیت‌ها و تمدید مهلت‌ها را اعطا کند. گزارش شده است. او گفت: «ما تا جایی که بتوانیم کمک خواهیم کرد، اما هیچ راهی برای جلوگیری کامل از عواقب این عقب نشینی یکجانبه وجود ندارد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه گفت که به واشنگتن سفر خواهد کرد تا با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کند تا درباره موضع واشنگتن در قبال توافق هسته ای بین المللی با ایران پس از تهدید پمپئو ایران به “شدیدترین تحریم های تاریخ” گفتگو کند.

انجمن مهندسی VDMA آلمان اخیراً اعلام کرد تا زمانی که اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه ایران را دوباره فعال نکند، شرکت‌های آلمانی می‌توانند به طور قانونی با ایران تجارت کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.