شرکت آلومینیوم هند پروژه ایران را به حالت تعلیق در می آورد

0

رئیس این شرکت گفت: شرکت ملی آلومینیوم هند با مسئولیت محدود، که با نام NALCO شناخته می شود، تمام پروژه های خارج از کشور خود از جمله پروژه در ایران را به حالت تعلیق درآورده است تا بر توسعه ظرفیت داخلی تمرکز کند.

نالکو سال گذشته قراردادی را با سازمان توسعه معادن ایران برای بررسی امکان ساخت کارخانه ذوب آلومینیوم امضا کرد.

تاپان کومار چاند، رئیس هیئت مدیره به رویترز گفت: «پیشنهاد ایران تا زمانی که قیمت بنزین جذاب باشد، جذاب است، اما نشانه زیادی در این زمینه وجود ندارد.

اواخر سال گذشته، دولت هند با اشاره به نیاز به خودکفایی در تولید آلومینیوم، از NALCO خواست تا در برنامه های توسعه جهانی خود از جمله ایران تجدید نظر کند.

NALCO همچنین به دنبال راه اندازی یک کارخانه ذوب ۵۰۰۰۰۰ تنی در سال و یک نیروگاه مرتبط در خاورمیانه بود.

سومین تولیدکننده بزرگ آلومینیوم هند قصد دارد تولید خود را ۱۴ درصد افزایش دهد و به ۴۴۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۸ برساند و انتظار دارد جهش ۲۰ درصدی در صادرات به ۱۲۰۰۰۰ تن برسد.

چاند گفت که پالایشگاه ۸۴۹ میلیون دلاری این شرکت در دامانجودی در ایالت شرقی اودیشا احتمالا تا سال ۲۰۲۱ راه اندازی می شود که به افزایش تولید آلومینا تا ۴۸ درصد به ۳.۱ میلیون تن کمک می کند.

«نالکو اکنون در حال تقویت بازوی آلومینا خود با احداث یک پالایشگاه ۱ میلیون تنی است. ما مجوزهای محیطی را دریافت کرده ایم و انتخاب فناوری به پایان رسیده است.

“این شرکت همچنین پانلی را برای بررسی فروش داخلی آلومینا تشکیل داده است.”

آلومینا، تولید شده از سنگ معدن بوکسیت، ورودی اولیه برای ساخت آلومینیوم است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.