شرکت آمریکایی از از دست دادن معاملات میلیاردی ایران ابراز تاسف می کند

0

به گفته گریلاک، سرمایه‌گذاران آمریکایی در معرض خطر قطع شدن از معاملات با ایران هستند، در حالی که رقبای اروپایی آنها از فرصت‌های میلیارد دلاری که با لغو تحریم‌های بین‌المللی باز می‌شود، پیشی می‌گیرند. مدیریت سرمایه.

هانس هیومز، مدیر اجرایی و رئیس گریلاک که در ماه ژوئن به ایران سفر کرد، در مصاحبه‌ای در مکزیکوسیتی گفت: «به نظر می‌رسد که ایالات متحده ممکن است این فرصت را از دست بدهد، زیرا اروپایی‌ها بدون توجه به این موضوع حرکت خواهند کرد.

“تقریباً مهم نیست که ایالات متحده چه می کند، زیرا زمانی که درهای خود را به روی اروپا باز کند، فکر می کنم اقتصاد ایران شروع به حرکت خواهد کرد.”

بلومبرگ گزارش داد که پس از توافق تاریخی هسته ای سال گذشته که منجر به لغو تحریم های بین المللی در ژانویه شد، سرمایه گذاران خارجی و شرکت های چندملیتی برای بازگشت به ایران صف می کشند.

تا آن زمان، بنگاه ها از انتقال پول به داخل و خارج از جمهوری اسلامی که پیش بینی می شود اقتصاد 370 میلیارد دلاری آنها در سال جاری 5.8 درصد رشد کند، جلوگیری می شد.

در حالی که شرکت‌های اروپایی مانند خودروساز آلمانی Daimler AG و ایرباس گروه SE فرانسه قبلاً قراردادهایی امضا کرده‌اند، شهروندان و شرکت‌های آمریکایی محدود هستند زیرا ایالات متحده برخی از محدودیت‌های خود را حفظ کرده است.

هیومز گفت، تغییر سیاست وزارت خزانه داری در قبال ایران در مورد پردازش پرداخت ها، “موضوعات را باز می کند”. صندوق تامینی مستقر در نیویورک او، که بر حدود 1 میلیارد دلار نظارت دارد، بر بدهی های پربازده و پر بازده بازارهای نوظهور تمرکز دارد.

ایالات متحده یک سال پس از انقلاب اسلامی 1979 که منجر به سرنگونی شاه متحد ایالات متحده و بحران گروگان گیری سفارت ایالات متحده در تهران شد، روابط خود را با ایران قطع کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، تنش زدایی را در سال 2013 آغاز کرد و در نهایت با وجود مخالفت قانونگذاران جمهوری خواه، یک توافق بین المللی با ایران را امضا کرد.

هیومز بزرگترین فرصت ها را در انرژی، زیرساخت ها و خدمات شرکتی ایران می بیند. او گفت که فرصت های سرمایه گذاری ممکن است در پنج تا 10 سال آینده “چند ده میلیارد” دلار ارزش داشته باشد.

او گفت: «اروپا احتمالاً در ابتدا با بانک‌هایی که در آنجا شروع به افزایش تراکنش‌ها با وام دهندگان ایرانی در سال آینده خواهند کرد، وارد خواهد شد. هیومز خاطرنشان کرد که ورود سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده احتمالاً دو تا سه سال دیگر است.

او گفت: «همه این فرصت را در ایران می بینند. “این اتفاق خواهد افتاد و محرک آن فقط باز شدن سیستم پرداخت خواهد بود.”

Greylock Capital Management یک مشاور سرمایه گذاری جایگزین ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است که در بازارهای نوظهور و مرزی در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند. پایگاه سرمایه‌گذاران شرکت عمدتاً متشکل از سرمایه‌گذاران نهادی، از جمله صندوق‌های ثروت دولتی، صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های بیمه است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.