شرکت ارمنی برای تولید محصولات حلال در Aras FTZ ایران

0

مارتین سرکیسیان رئیس اتاق بازرگانی ارمنستان اعلام کرد که یک شرکت ارمنی واحد تولید گوشت حلال را در منطقه آزاد اقتصادی ارس ایران ایجاد می کند.

سرکیسیان در حاشیه نشست تجاری ارمنستان و ایران گفت: کشتار حیوانات در ارمنستان انجام می شود و گوشت برای تولید فرآورده های گوشتی حلال و سوسیس و کالباس به ایران منتقل می شود. وی گفت: این شرکت از پرداخت مالیات معاف می شود و دسترسی آن به بازار ایران تسهیل می شود.

به گزارش خبرگزاری آرکا، سرکیسیان احتمال راه اندازی کارخانه های فرآوری کشاورزی دیگر در منطقه آزاد اقتصادی ایران از جمله کارخانه های تولید شکلات را رد نکرد.

پس از دیدار امیل تاراسیان معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان با عباس قربانی از سفارت ایران در ایروان، دفاتر متعددی در ارمنستان برای ارزیابی انطباق محصولات غذایی حلال و تسهیل صادرات آنها به ایران افتتاح می شود.

حلال کلمه ای عربی به معنای حلال یا حلال است و در مقابل آن حرام به معنای حرام یا حرام است. این دو اصطلاح تقریباً بر هر جنبه ای از زندگی مسلمانان از جمله غذا، پوشاک، بانکداری و مسافرت حاکم است.

در سال‌های اخیر، حلال از نظر معنایی تکامل یافته است و طیفی از محصولات غذایی بهداشتی و باکیفیت، لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی، کالاهای چرمی و مواد غذایی را در بر می‌گیرد.

طبق تعریف ارائه شده توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در سال ۱۹۹۷، غذای حلال نه تنها شامل فرآیندهای تولید و فرآوری، بلکه شامل نیروی انسانی، حمل و نقل، ذخیره سازی و تجهیزات مورد استفاده در مراحل مختلف می شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.