شرکت استرالیایی کانتاس پس از ادعای فروختن پروازهای لغو شده عذرخواهی کرد

0

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا می گوید که شرکت هواپیمایی ۸۰۰۰ پروازی را که قبلاً لغو شده بودند فروخته است.

< div aria-live="polite" aria-atomic="true" readability="63">

Qantas استرالیا به دلیل کوتاهی استانداردهای خدمات خود عذرخواهی کرده و اذعان کرده است که به اعتبار آن آسیب وارد شده است. ، پس از شکایت تنظیم کننده رقابت کشور از آن به اتهام فروش بلیط برای هزاران پرواز لغو شده.

هفته گذشته، کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC) در پرونده‌ای در دادگاه گفت که این شرکت هواپیمایی هنگام فروختن بلیت به بیش از ۸۰۰۰ پرواز بین ماه مه و ژوئیه ۲۰۲۲ بدون افشای لغو، قانون مصرف‌کننده را زیر پا گذاشته است.

>

تنظیم‌کننده ادعا کرد که کانتاس پس از لغو پروازها به دلایلی که اغلب تحت کنترل خود بود، به‌طور متوسط ​​۱۶ روز به فروش بلیط ادامه داد.

کانتاس در بیانیه‌ای روز دوشنبه گفت که به بررسی ادعاهای مطرح شده توسط ACCC ادامه می‌دهد و تکرار کرد که دوره زمانی که ادعاهای ACCC به آن مربوط می‌شود «یکی از تحولات و عدم اطمینان در صنعت هوانوردی است که به خوبی منتشر شده است. ”

Qantas تصریح کرد که رویه آن این است که وقتی یک پرواز لغو می‌شود، به مشتریان پرواز جایگزین نزدیک به زمان حرکت اولیه یا بازپرداخت وجه ارائه می‌شود.

بعد از اینکه استرالیا مرزهای خود را در اواخر سال ۲۰۲۱ پس از همه‌گیری باز کرد، کانتاس بار عمده شکایات مربوط به لغو پروازها و گم شدن چمدان‌ها را بیشتر به دلیل کمبود کارکنان متحمل شد.

«اتهامات ACCC در زمانی مطرح می شود که شهرت کانتاس قبلاً در چندین جبهه به شدت آسیب دیده است. ما می خواهیم جامعه بداند که ناامیدی آنها را می شنویم و درک می کنیم.» این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای گفت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.