شرکت ایرانی از اتوبوس CNG سازگار با محیط زیست رونمایی می کند

0

شرکت صنعتی و تولیدی عقاب افشان – تولیدکننده اتوبوس اسکانیا در ایران – از جدیدترین مدل خود که دوستدار محیط زیست است رونمایی کرد.

وب سایت محلی خودروسازی دنیای خودرو گزارش داد که این شرکت در هفتمین دوسالانه ANGVA، یک گردهمایی صنعتی هفته گذشته در تهران، از اتوبوس شهری به نام «پارسین» رونمایی کرد.

ANGVA، انجمن وسایل نقلیه گاز طبیعی آسیا و اقیانوسیه، یک کنفرانس، نمایشگاه و انجمن تجاری صنعت خودروهای گاز طبیعی در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. این به بازیکنان در این بخش از جمله اپراتورهای ناوگان و سازندگان خودرو کمک می کند.

پارسین توسط سازنده به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی شده است و ظاهراً استانداردهای آلایندگی یورو۶ را برآورده می کند. این خودرو با یک موتور ۹ لیتری اسکانیا مبتنی بر CNG همراه با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود.

اتوبوسی است طبقه پایین که دارای رمپ مخصوص ویلچر است و بدنه آن در داخل کشور طراحی و تولید شده است. این شرکت هنوز تاریخ انتشار و قیمت را اعلام نکرده است.

به گفته بهروز مرادی مدیرعامل عقاب، این خودرو مطابق با استانداردها و مقررات شورای عالی هماهنگی ترافیک شهری است.

بر اساس قوانینی که سال گذشته توسط شورا ابلاغ شد، خودروسازان و واردکنندگان خودرو موظف به رعایت چندین استاندارد آلایندگی هستند. در مورد اتوبوس های CNG، سازندگان باید از موتورهای Euro6 استفاده کنند.

مرادی گفت: موتور اسکانیا در شرایط آب و هوایی مختلف در کشورهایی مانند کلمبیا و اندونزی آزمایش شده است و استانداردهای سختگیرانه زیست محیطی را رعایت کرده است.

آلودگی هوا در اکثر شهرها به سطوح خطرناکی رسیده است و دولت و نهادهای وابسته به روش‌های مختلفی برای مقابله با این نابسامانی به ظاهر پایان ناپذیر تلاش می‌کنند. یکی از سیاست‌ها جایگزینی دستگاه‌های گازسوز حمل‌ونقل عمومی قدیمی با اتوبوس‌های هیبریدی و سازگار با محیط‌زیست است.

پیش از این در ماه سپتامبر، آژیتکس، تولیدکننده خودروهای تجاری ایرانی و نماینده رسمی ماز تراکس بلاروس، اعلام کرد که ۴۰۰ اتوبوس شهری با سوخت CNG را به شهرداری های تهران و تبریز تحویل خواهد داد.

کارمانیا، یکی دیگر از خودروسازان داخلی، اتوبوس تمام برقی شهری خود “BYD K9” را برای اجرای آزمایشی در ماه ژوئن به شهرداری شیراز تحویل داد اما هیچ پیشرفت دیگری گزارش نشده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.