شرکت بریتانیایی سهام معدن مس ایران را تصاحب کرد

0

شرکت سرمایه گذاری بریتانیایی Amedeo Resources روز پنجشنبه اعلام کرد که ۲.۵ درصد از سهام شرکت گنجینه کنی را به قیمت ۵۰۰۰۰۰ دلار، یک شرکت معدنی مس در نزدیکی شهر مشهد در ایران خریداری کرده است.

شرکت معامله شده با AIM گفت که به عنوان بخشی از این معامله، Amedeo یک گزینه پنج ساله برای به دست آوردن ۵٪ دیگر از GKC به مبلغ ۲ میلیون دلار دارد.

AIM که قبلاً بازار سرمایه‌گذاری جایگزین بود، یک بازار فرعی از بورس لندن است که به شرکت‌های کوچکتر و کم‌دوام‌تر اجازه می‌دهد تا سهام خود را با سیستم نظارتی انعطاف‌پذیرتر نسبت به بازار اصلی عرضه کنند.

پورتال بریتانیایی Digital Look گزارش داد که Amedeo گفت که GKC یک معدنچی تولید کننده است و همچنین زیرساخت های لازم برای تولید کنسانتره مس از سنگ معدن را دارد.

تا به امروز، حدود ۱ میلیون تن سنگ معدن توسط GKC استخراج شده است که به طور متوسط ​​حاوی ۰.۹٪ مس از سه معدن آن است.

مطالعات ایرانی تخمین زدند که معدن تولیدکننده به تنهایی ممکن است حداقل ۶.۵ میلیون تن سنگ مس با میانگین ۰.۹ درصد مس داشته باشد.

گستره سنگ معدن و محتوای مس آن هنوز مطابق با استانداردهای بین المللی تایید نشده بود.

Amedeo گفت که GKC کنسانتره مس را به آسیا از جمله چین می‌فروشد.

MGR Resources که به تجارت و دلالی سنگ آهن می پردازد و Amedeo در آن ۴۹ درصد سهام دارد، قصد داشت با GKC همکاری کند تا عرضه مس خود را به آسیای شرقی و چین افزایش دهد.

گلن لاو، مدیرعامل Amedeo، گفت: “ما از انجام این خرید خرسندیم، که به MGR اجازه می دهد کالاهایی را که معامله می کند و کارگزاران خود را گسترش دهد و در عین حال به MGR عرضه اسیر مس را بدهد.”

طبق وب سایت آن، سیاست سرمایه گذاری Amedeo این است که در درجه اول در منابع، انرژی و زیرساخت ها و بخش های دارایی مرتبط در سراسر جهان سرمایه گذاری کند.

سیاست سرمایه گذاری مانع سرمایه گذاری در سایر بخش ها نمی شود. شرکت ممکن است سهام کنترلی یا غیر کنترلی را به دست آورد و ممکن است یک سرمایه گذار فعال یا منفعل باشد. سرمایه‌گذاری‌ها ممکن است دارای مظنه یا بدون سهام باشند و ممکن است در شرکت‌ها، مشارکت‌ها، سرمایه‌گذاری‌های مشترک یا منافع مستقیم در پروژه‌ها باشد.»

ایران بزرگترین تولیدکننده مس در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است، زیرا نزدیک به ۱۴ درصد از ذخایر مس آسیا و حدود ۳ درصد از ذخایر جهانی را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی ایران، این کشور حدود ۴ میلیارد تن ذخایر برآورد شده دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.