شرکت تجاری پتروشیمی ایران دفتر لندن را افتتاح می کند

0

شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران به منظور تسهیل عملیات مربوط به جذب منابع مالی خارجی و گشایش خطوط اعتباری، دفتری در لندن افتتاح کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مهدی شریفی نیک‌نفس، مدیرعامل PCC گفت: اولویت ما گشایش خطوط اعتباری جدید برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای تامین منابع مالی پروژه‌های پتروشیمی در داخل ایران است. /p>

وی افزود که تیمی از کارشناسان PCC مذاکراتی را با بانک‌ها و سرمایه‌گذاران اروپایی برای پیگیری سریع تامین مالی پروژه‌های توسعه ایران آغاز کردند.

شریفی نیک نفس با بیان اینکه سرمایه گذاران اسپانیایی موافقت کرده اند که پروژه های پتروشیمی را از طریق PCC تامین مالی کنند، گفت: کانال های بانکی PCC در اروپا بازگشایی شده است و اکنون می توانیم انتقال پول انجام دهیم.

وی گفت: انتظار داریم یکی دو تفاهم نامه با چند شرکت اروپایی برای تامین مالی و تامین تجهیزات امضا شود. این مقام همچنین به دنبال آن بود که تضمین کند که ایران برای صادرات پتروشیمی خود به شرکت های کره جنوبی به طور کامل دستمزد دریافت کرده است.

لغو تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی علیه ایران در سال گذشته، این کشور نفت‌خیز و گازی را بر آن داشت تا صنعت پتروشیمی خود را به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز کند.

هدف ایران جذب بیش از ۷۰ میلیارد دلار برای ده‌ها واحد پتروشیمی جدید در راستای برنامه‌ریزی برای دو برابر کردن ظرفیت تولید پتروشیمی در پنج سال آینده است.

ظرفیت اسمی تولید پتروشیمی در سال مالی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ (منتهی به ۲۰ مارس ۲۰۱۷) از ۶۰ میلیون تن فراتر رفت و قرار است تا مارس سال آینده به ۷۲ میلیون تن برسد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.