شرکت محلی ارائه می دهد کامیون داران نمی توانند امتناع کنند

0

خودروساز آذر ارتباط مستقر در استان آذربایجان شرقی پیش فروش کامیون های سبک داخلی خود را با قیمت نسبتاً رقابتی راه اندازی کرده است.

وب سایت خودروسازی عصر خودرو گزارش داد که این کامیون ۵.۲ تنی با نام “DAND” در آخر هفته در نمایشگاه خودروی تبریز رونمایی شد و قیمت آن ۷۲۰ میلیون ریال (۱۸۴۶۰ دلار) است.

به گفته یونس اکبرپور پایدار مدیرعامل این شرکت، این کامیون دارای آپشن های متعددی است و می توان از آن برای خدمات حمل و نقل درون شهری و درون شهری استفاده کرد.

نمای بیرونی این خودرو از کامیون‌های سری N ایسوزو که مورد علاقه رانندگان ایرانی است، الگوبرداری شده و دارای پیشرانه FAW چینی است. سیستم اگزوز مجهز به فیلتر ذرات دیزل است. DPF دستگاهی است که برای حذف ذرات یا دوده دیزل از گازهای خروجی موتورهای دیزلی طراحی شده است.

پایدار گفت: ۳۰ درصد قطعات به کار رفته در این خودرو ساخت داخل است. وی افزود: این سهم در آینده افزایش خواهد یافت. آذر ارتباط قرار است کامیون های دیگری نیز بر روی همین پلت فرم تولید کند. پایدار گفت DAND از طریق طرح‌های فروش مختلف فروخته خواهد شد، اما جزئیاتی ارائه نکرد.

طیف گسترده ای از کامیون های سبک در بازار داخلی موجود است که اکثر آنها وارداتی هستند. تعرفه های بالای واردات و افزایش قیمت ها قیمت ها را به سقف کشانده است و خودروها به بیش از دو برابر قیمت در بازار بین المللی فروخته می شوند.

برای مثال کامیون‌های شش تنی هیوندای با قیمت ۱.۱۹ میلیارد ریال (۳۰۵۰۰ دلار) و کامیون‌های ایسوزو که در همین محدوده قرار دارند با قیمت ۱.۲۲ میلیارد ریال (۳۱۴۱۰ دلار) عرضه می‌شوند.

صادرات در دستور کار

به گفته مدیرعامل، آذر اتصال به بازارهای صادراتی همسایه چشم دوخته است. این شرکت در حال نهایی کردن قرارداد صادرات به عراق است و در حال مذاکره با واردکنندگان خودروهای پاکستانی و ارمنستانی است.

او گفت که شرکت او می تواند سالانه ۲۰۰۰ کامیون تولید کند.

آذر اعتصال یک قطعه ساز خودرو است که به خودروساز تبدیل شده است. این شرکت بیش از سه دهه است که در زمینه تولید قطعات پیشرانه، موتور و محور فعالیت دارد و قصد دارد دفاتر فروش و پس از فروش خود را در شهرهای بزرگ از جمله اصفهان و کرمان راه اندازی کند.

در حالی که خودروسازان ایرانی از برنامه های صادراتی اعلام شده خود عقب مانده اند، تولیدکنندگان کامیون توانسته اند سهمی در بازارهای همسایه داشته باشند. سروش دیزل مبنا در اوایل ماه اوت اولین کامیون های سبک تولید داخلی خود را به کردستان عراق ارسال کرد.

این شرکت با عراقی ها قراردادی برای عرضه ۹۸۵ دستگاه از کامیون های هیوندای خود تا مارس آینده دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.