شرکت های ایرانی آلمانی آلمانی ، ایتالیایی

0

رئیس کل بیمه مرکزی ایران از مذاکره دو شرکت ایتالیایی و آلمانی برای خرید سهام شرکت های بیمه ایرانی خبر داد.

عبدالناصر همتی همچنین گفت: نمی توانم نام شرکت ها را ذکر کنم زیرا ممکن است با طرف ایرانی به توافق نرسند، اما مذاکرات با آنها ادامه دارد.

رئیس CII خاطرنشان کرد: خرید سهام یک شرکت ایرانی توسط یک شرکت خارجی شامل سرمایه گذاری خارجی در صنعت بیمه ایران خواهد بود.

ما با ۱۰ شرکت بیمه برتر بین المللی برای همکاری بیشتر مذاکره کرده ایم و آنها آمادگی خود را برای شروع سرمایه گذاری در ایران اعلام کرده اند. از این رو مذاکراتی با شرکت های بیمه ایرانی در آینده قابل پیش بینی با آنها برنامه ریزی شده است.

همتی در ادامه گفت: ضریب نفوذ بیمه در ایران ۴.۵ برابر رشد تولید ناخالص داخلی کشور بوده است که نشان‌دهنده پتانسیل بالای صنعت بیمه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.

این مقام مسئول به قرارداد بین شرکت بیمه سامان ایران و بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان مونیخ ری اشاره کرد که اولین شرکت بیمه اتکایی خارجی بود که پس از لغو تحریم های بین المللی در ژانویه ۲۰۱۶ همکاری خود را با ایران آغاز کرد.

وی افزود: «ما همچنین موفق شده‌ایم با یک بیمه‌گر اتکایی فرانسوی قراردادی امضا کنیم تا خسارات فاجعه‌باری را که برای یک کشور غیرممکن است پوشش دهیم.

این قرارداد بین بیمه ملت ایران وابسته به بانک ملت و SCOR SE فرانسه منعقد شد که بر اساس آن SCOR تمام زیان های فاجعه بار بیمه نامه های ملت در بیمه آتش سوزی، بلایای طبیعی، ضرر و زیان و بیمه مهندسی را تا سقف یورو پوشش می دهد. ۲۰۰ میلیون.

همتی خاطرنشان کرد: ایران بیش از ۳ تریلیون دلار سرمایه قابل بیمه دارد، اما متأسفانه بیش از ۷۰ درصد آنها فاقد بیمه هستند.

وی افزود: اکثر واحدهای مسکونی کشور بیمه نیستند در حالی که از ۲۵ میلیون خودروی موجود در کشور، تنها ۳ میلیون آن دارای بیمه نامه بدنه هستند.

همتی در مورد مذاکرات اخیر با کشورهای اروپایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و سوئیس تاکید کرد که روابط بیمه ای خوبی با آنها برقرار شده است و قصد دارد “به تدریج روابط خود را با بیمه های اتکایی خارجی برای پوشش خسارات فاجعه بار گسترش دهد.” >

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.