شرکت های برتر فناوری چینی تحت بررسی

0

مقام ارشد سایبری چین روز جمعه گفت که در حال بررسی چند مورد از محبوب ترین پلتفرم های اینترنتی چین به دلیل نقض قوانین سایبری است.

CNBC روز جمعه گزارش داد که این تحقیقات شامل محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی چین، WeChat و Weibo Corp متعلق به Tencent Holdings، و همچنین سایت تالار گفتمان Baidu Inc Tieba می شود.

اداره فضای مجازی چین این سایت ها را به عدم حذف محتوای خشونت آمیز و ناپسند و همچنین محتوای تروریستی و اخبار نادرست بر اساس مقررات محلی متهم می کند. شرکت فناوری آمریکایی اپل نیز در هفته‌های اخیر با افزایش نظارت سازمان اینترنت دولتی مواجه شده است.

سایت ردیابی برنامه ASO100.com می‌گوید که شرکت آمریکایی تاکنون بیش از ۴۰۰ برنامه VPN را از فروشگاه اپل خود در چین حذف کرده است. اما در حالی که اپل تلاش می‌کند با پیروی از چنین درخواست‌هایی روابط خوبی با چین حفظ کند، تحلیلگران و مفسران فناوری معتقدند که مشکلات آن با این کشور «به‌تازگی آغاز شده است».

گوگل در سال ۲۰۱۰ موضع معروفی اتخاذ کرد، زمانی که تصمیم گرفت به جای تسلیم شدن در برابر سانسور، از بازار چین خارج شود، اما این تصمیم آسان‌تر بود، زیرا این شرکت درآمد زیادی در آن کشور نداشت. با این حال، برخلاف گوگل، اپل به دلیل حضور برند خود در آن کشور، سود بیشتری در بازار چین دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.