شرکت های بزرگ برزیلی برای فروش به ایران تلاش می کنند

0

شرکت های برزیلی مانند Embraer SA و Marcopolo SA در تلاشند تا معاملات چند میلیارد دلاری را برای فروش هواپیماها و اتوبوس ها به ایران ببندند و به دنبال پیمایش تحریم های مالی باقیمانده ایالات متحده هستند. /p>

این برنامه ساز در مذاکرات پیشرفته برای فروش حداقل ۲۰ جت E195 با قیمت کل لیست بیش از ۱ میلیارد دلار است ، در حالی که سازنده اتوبوس در حال مذاکره برای تهیه بخشی از ۲۷۰۰۰ واحد Tehran است ، به گفته مهدی روناغ ، یک مقام ارشد ارشد بلومبرگ گزارش داد که در وزارت خارجه ایران و تا همین اواخر معاون سفیر در برازیلیا.

مشکل این است که بانک های برزیل از ترس از مجازات های ایالات متحده تمایلی به برخورد با ایران ندارند ، حتی پس از برداشتن واشنگتن محدودیت های مربوط به بانک های غیر آمریکایی. به گفته دو مدیر ارشد بانک در برازیلیا، نگرانی آنها این است که دارایی ها و شرکت های تابعه آنها در ایالات متحده آنها را به عنوان بانک های ایالات متحده طبقه بندی کنند.

مقامات تجاری و دولتی می گویند که برزیل باید برای یافتن گزینه های دیگر تلاش کند ، مانند استفاده از بانکهای کوچکتر اروپایی که در ایالات متحده فعالیت نمی کنند.

وی گفت: “ما با چندین بانک در تماس بوده ایم تا توضیح دهیم که می توان راه حل هایی را پیدا کرد که نه تنها شرکت های برزیلی بلکه خود بانک ها سود می برد. رودریگو دی آزردو سانتوس، دیپلمات ارشد تجارت برزیل در مصاحبه ای گفت: ما در مورد قراردادهای بزرگ صحبت می کنیم. او نامی از بانک ها نبرد زیرا بحث ها عمومی نیست.

جان کری ، وزیر امور خارجه آمریکا ، جان کری ، گفت: “ما هیچ اعتراضی نداریم و در راه بانکهای خارجی که با بانک ها و شرکت های ایرانیا درگیر هستند ، ایستادگی نمی کنیم ، بدیهی است که تا زمانی که آن بانک ها و شرکت ها به دلایل غیر هسته ای در لیست تحریم های ما نباشند.” در سخنانی پیش از دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در ماه آوریل گفت. هر گونه تراکنش مالی را نمی توان با دلار آمریکا انجام داد یا سیستم مالی ایالات متحده را درگیر کرد.

سفارت آمریکا در برزیلیا به درخواست های مکرر برای اظهار نظر در مورد تحریم ها در مورد ایران و پیامدهای آنها در معاملات تجاری برزیل پاسخ نداد.

بسیاری از تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای سال گذشته تحت یک توافق تاریخی با قدرت‌های بزرگ کاهش یافتند. گروه ویژه اقدام مالی چندجانبه در ژوئن تصمیم گرفت برخی از محدودیت‌های ایران را به مدت یک سال متوقف کند.

قراردادهای صادراتی می تواند دولت جدید میشل تمر، رئیس جمهور برزیل را در تلاش برای افزایش درآمد و ایجاد مشاغل بیشتر با افزایش نرخ بیکاری به ۱۱.۸ درصد تقویت کند. اینکه برزیل بتواند معاملاتی را که حداقل ۲ میلیارد دلار تخمین زده می شود منعقد کند و با برخی از رقبای جهانی خود همگام شود یا خیر، می تواند نشان دهنده تعهد دولت او برای کاهش تشریفات اداری و ترویج یک محیط تجاری دوستانه باشد. /p>

در خارج از برزیل، گروه PSA امسال به طور اصولی با دو سرمایه گذاری مشترک برای مونتاژ خودرو در ایران پس از خروج از کشور در سال ۲۰۱۲ موافقت کرد. وزیر صنایع ایران در ژوئن گفت که امیدوار است به زودی با یک خودروساز آلمانی قرارداد امضا کند.

خوزه سرا، وزیر امور خارجه برزیل در حاشیه رویدادی در نیویورک در ماه سپتامبر به بلومبرگ گفت: «البته، ما تمام علاقه‌ای به ارتقای تجارت با ایران داریم، این بازار جذابی است». “همه ما سخت روی این کار می کنیم.”

امبرائر از اپراتورهای ایرانی خواستگاری کرده است. بر اساس بیانیه شرکت ارسال شده از طریق ایمیل، در اواخر اوت، از ۲۰۰ تاجر و سیاستمدار ایرانی دعوت کرد تا یکی از جت های خود را در فرودگاه تهران به نمایش بگذارند. بر اساس اعلام هر دو وزارت خارجه، علی طیب نیا، وزیر اقتصاد قرار است در ماه نوامبر در رأس یک هیئت تجاری در سفر به برزیل باشد.

این شرکت در این ایمیل گفت: «امبرائر مشتاق توسعه روابط موفق با اپراتورهای هواپیمایی ایران است. این شرکت همچنین به دنبال مجوز صادرات از واشنگتن برای فروش جت های خود به ایران است که حاوی قطعات ساخت آمریکا هستند.

بوئینگ و ایرباس ماه گذشته چنین مجوزهایی را برای تجدید ناوگان هواپیماهای فرسوده ایران دریافت کردند. ایرباس در ایمیلی اعلام کرد که انتظار دارد تحویل در سال جاری آغاز شود و تامین مالی این قرارداد محرمانه است. دنیس مویلنبرگ، مدیرعامل بوئینگ، در ۴ اکتبر گفت که هیچ گونه تحویل جت به ایران در سال ۲۰۱۶ نمی بیند.

یکی از مدیران اجرایی مارکوپولو گفت هنوز مسائلی در مورد نحوه پرداخت پول ایران به شرکت های برزیلی وجود دارد.

ریکاردو پورتولان، مدیر صادرات این شرکت گفت: «موانع مالی در رابطه با اعتبار اسنادی وجود دارد.

سناتور آرماندو مونتیرو که سال گذشته در رأس یک هیئت تجاری به تهران آمده بود، گفت: برزیل باید در یافتن راه‌حل‌های تامین مالی خلاق‌تر عمل کند.

او گفت: «ما می‌توانیم از نفت به‌عنوان ارز استفاده کنیم یا مثلاً از طریق سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های ایران، پول پرداخت کنیم.

به گفته Azeredo، بانک های برزیل با مقامات خزانه داری ایالات متحده در تماس بوده اند و در حال بررسی راه هایی برای راه اندازی تراکنش های مثلثی از طریق بانک های کوچکتر اروپایی هستند.

Banco do Brasil که بخش اعظم تراکنش‌های مالی تجارت خارجی کشور را انجام می‌دهد، در بیانیه‌ای در پاسخ به سؤالی درباره نقش خود در تأمین مالی معاملات تجاری بین شرکت‌های برزیلی و «به قوانین و توافق‌های بین‌المللی در این زمینه احترام می‌گذارد». ایران.

برزیلی‌ها باید مطمئن شوند که می‌توانیم به سرعت معاملات را ببندیم. نیازهای ما فوری است. روناق، دیپلمات ایرانی گفت: اگر نتوانیم به توافق برسیم، آنچه را که نیاز داریم از کشورهای دیگر خریداری خواهیم کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.