شرکت کره ای S. ممکن است فروش کوره را به فولاد سازه ایران منتقل کند

0

طلبکاران شرکت فولاد دانگبو کره جنوبی ممکن است در برنامه خود برای فروش کوره برقی این شرکت که برای تولید فولاد نورد گرم استفاده می‌شود به یک فولادساز ایرانی با شکست مواجه شوند، زیرا نگرانی‌هایی مبنی بر خروج آمریکا از توافق هسته‌ای وجود دارد. کشور خاورمیانه.

طبق گزارش خبرگزاری تجاری کره جنوبی پالس، طلبکاران قصد داشتند با فولادساز ایرانی که در ماه سپتامبر به عنوان مناقصه ترجیحی انتخاب شده بود، قرارداد نهایی امضا کنند، اما طلبکار اصلی KDB این طرح را به تعویق انداخته است.

در صورت تأخیر بیشتر، معامله ممکن است از بین برود و طلبکاران را وادار به تمدید روند حراج کند. چنین سناریویی طرح بعدی فروش کارخانه فولاد دونگبو اینچئون را بر هم خواهد زد.

بر اساس منابع متعدد از صنعت فولاد در روز دوشنبه، KDB به زودی نتیجه مذاکرات مربوط به فروش کوره الکتریکی Dongbu Steel مورد استفاده برای تولید فولاد نورد گرم در طرح Dangjin خود در کره غربی را اعلام خواهد کرد.

یک مقام ناشناس آگاه به این موضوع گفت که نتیجه نه تنها مسائل مربوط به اقتصاد، بلکه عوامل سیاسی را نیز در نظر می گیرد.

به گفته فولاد دانگبو، فولادساز ایرانی به دلیل پیشنهاد بالاترین قیمت خرید ۱۲۰ میلیارد وون (۱۰۶.۲ میلیون دلار) به عنوان پیشنهاد ترجیحی نسبت به سایرین انتخاب شد.

با این حال، برخی از طلبکاران نگران فروش یک تاسیسات اصلی تولید فولاد به یک نهاد مستقر در ایران با عدم اطمینان در مورد توافق هسته ای هستند که می تواند بر کاهش تحریم های بین المللی تأثیر بگذارد.

یک مقام ناشناس از Dongbu Steel گفت که پس از امضای توافقنامه نهایی، فولادساز ایرانی کل کوره الکتریکی کارخانه Dangjin را به خانه خواهد برد.

این مقام افزود که طلبکاران به دقت در حال بررسی هستند که آیا تاسیسات کوره برقی در لیست مواد استراتژیک ممنوعه صادراتی به ایران گنجانده شود یا خیر.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.