شوک منفی بورل به بازار دلار /طلا و سکه می تازند

0

به گزارش اقتصادنیوز ؛ بازار ارز تهران در اولین روز خرداد ماه شاهد قدرت نمایی معامله گران افزایشی بود. آن طور که برخی از رسانه ها اعلام کرده اند اسکناس آمریکایی امروز در تهران با گپ مثبت 200 تومانی وارد کانال جدید شد و تا پله سوم و چهارم کانال مذکور بالا رفت. 

فرمان صعود دلار از هرات صادر شد

تحلیلگران اقتصادی باور دارند که یکی از دلایل ترغیب شدن خریداران در تهران ناشی از سیگنالی بود که از هرات به تهران رسید. نرخ دلار در بازار همسایه در شروع معاملات نقدی امروز تقریبا 400 تومان از نرخ روز قبل بالاتر بود.

روند صعودی دلار در هرات تا نیمه ظهر امروز ادامه داشت. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار هرات ظهر امروز در مقایسه با روز قبل تقریبا یک هزار تومان رشد کرده بود. 

درهم خیال خریداران دلار را راحت کرد 

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز نوسان صعودی را ثبت کرد  و همین امر باعث شد تا حدودی تا خیال خریداران دلار در تهران را راحتر شود. 

شوک منفی بورل به بازار دلار / تحریم های جدید در راه است

در کنار دو عامل یاد شده برخی معتقدند که امروز جوزپ بورل به دلار در تهران سیگنال صعود داد و همین عامل باعث شکست هسته سخت دلار در پله دوم کانال پنجم شد.

آن طور که رسانه ها گزارش داده اند جوزپ بورل  در آستانه برگزاری نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفته بسته تحریمی جدیدی علیه ایران وضع خواهیم کرد.

از سوی دیگر؛ رسانه ها اعلام کرده اند که وزیر امور خارجه آلمان در تازه ترین اظهاراتش درباره ایران گفته وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروزشان درباره اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران تصمیم‌گیری خواهند کرد.

ماندگاری طلای جهانی بالای مرز 1970 دلار 

قیمت طلای جهانی امروز بالای مرز 1970 دلار باقی ماند .اونس طلا در زمان نگارش این گزارش 1975 دلار بود. برخی از تحلیلگران اقتصادی باور دارند در صورتی که مرز یاد شده حفظ شود این احتمال وجود دارد که به تدریج به سمت مرز 2 هزار دلار حرکت کند. با این حال؛ اگر از این محدوده پایین بیاد احتمال برگشت تا نیمه کانال 1900 دلار وجود خواهد داشت.

طلا و سکه همچنان می تازند

در تهران هم نرخ طلا با توجه به رشد دلار و طلای جهانی به مسیر صعودی دیروز ادامه داد؛ آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده فلز گران بهای داخلی امروز تا 2 میلیون و 602 هزار و 22 تومان بالا رفته و ظهر  امروز در محدوده 2 میلیون و 597 هزار و 900 تومان به فروش رسیده که در واقع 33 هزار و 700 تومان از روز قبل بالا تر است.

روز گذشته هم  طلا 18 عیار 15 هزار و 700 تومان رشد کرد.روز شنبه هم  فلز گران بهای داخلی 50 هزار تومان افزایش را ثبت کرده است. 

قیمت سکه امامی هم در بازار امروز به 32 میلیون و 500 هزار تومان رسید که نسبت به عصر دیروز 700 هزار تومان افزایش را نشان می دهد . فلز گران بهای داخلی دیروز هم جهش قابل ملاحظه ای را تجربه کرد و بیش از یک میلیون و تومانم گران شده بود. بنابراین دیروز و امروز سکه امامی نزدیک به دو میلیون تومان بالا رفته است.

سکه در بورس کالا ظهر امروز در محدوده 32 میلیون و 600 هزار تومان بود. 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.