صادرات خودکار کره جنوبی ۱۳ ٪ کاهش می یابد

0

محموله‌های خودروهای خروجی کره جنوبی که یکی از بزرگترین صادرات این کشور است، امسال برای دو سال متوالی کاهش می‌یابد و سومین صادرکننده بزرگ خودرو در جهان را به دولت مکزیک واگذار می‌کند. یونهاپ در ۱۲ دسامبر گزارش داد، داده ها یکشنبه را نشان داد.

بر اساس داده‌های وزارت تجارت، صنعت و انرژی، در ۱۱ ماهه اول سال جاری، در مجموع ۳۶.۰۷ میلیارد دلار خودرو به خارج از کشور ارسال شده است که نسبت به ۴۱.۴۳ میلیارد دلار سال قبل، ۱۳ درصد کاهش داشته است.

کاهش دو سال متوالی اولین بار از زمان بحران مالی جهانی ۰۹-۲۰۰۸ است.

یک مقام وزارت بازرگانی گفت که تقاضای ضعیف کلی از بازارهای نوظهور مانند روسیه و برزیل و مذاکرات طولانی مدت دستمزد در اکثر خودروسازان بر صادرات خودرو تاثیر گذاشته است.

مذاکرات بین کارگران اتحادیه و مدیریت بزرگترین خودروساز کره جنوبی هیوندای موتور در ماه جولای شکست خورد و تا اواسط اکتبر ادامه یافت و تولید را کاهش داد. برای کیا موتورز، دومین خودروساز بزرگ و همچنین شرکت خواهر هیوندای، بیش از چهار ماه از اواخر ژوئن تا اوایل نوامبر طول کشید.

در بالاترین اعتصابات، تولید خودرو در ماه اوت ۲۳.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

به‌رغم بازگشت مجدد در نوامبر، احتمالاً کاهش سالانه مشاهده می‌شود.

در ماه نوامبر، تعداد صادرات خودرو با ۰.۹ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۲۶۰۴۹۱ خودرو رسید، در حالی که ارزش آن با افزایش ۱.۵ درصدی به ۳.۹۸ میلیارد دلار رسید که برای اولین بار در ۱۳ ماه گذشته از نظر ارزش رشد کرد.

این مقام METI گفت: «با پایان مذاکرات دستمزد بین اتحادیه‌ها و خودروسازان و افزایش تقاضا برای خودروهای اسپرت، تولید بهبود یافت.

صادرات خودرو کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ با حمل ۴۵.۸ میلیارد دلار خودرو به اوج خود رسید و از آن زمان در بحبوحه کسادی اقتصاد جهانی و رقابت رو به رشد کاهش یافته است.

این کشور همچنین احتمالاً در سال ۲۰۱۶ از مکزیک به عنوان سومین صادرکننده بزرگ خودرو که از سال ۲۰۰۵ تاکنون حفظ کرده است، سبقت خواهد گرفت. تا ماه نوامبر، خودروسازان در اینجا ۲.۳۲ میلیون خودرو ارسال کرده اند، در حالی که داده های گروه صنعت خودرو مکزیک AMIA نشان می دهد که این کشور ۲.۵۵ میلیون خودرو صادر کرده است. واحدها در همان دوره.

این در حالی است که انتظار می رود بازار خودروهای وارداتی در کره جنوبی برای دو سال متوالی از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کند. در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر، علیرغم کاهش تعداد فروش خودروهای وارداتی در مدت مشابه، واردات خودرو با رشد ۳.۲ درصدی به ۸.۹۲ میلیارد دلار از ۸.۶۴ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل به ۸.۹۲ میلیارد دلار رسید که نشان می‌دهد خودروهای وارداتی گران‌تر فروخته شده است. نسبت به سال گذشته.

در صورت حفظ این روند، ارزش واردات خودرو نیز در سال جاری از ۱۰ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. سال گذشته، بیشترین ارزش ۱۰.۷۸ میلیارد دلاری ثبت شد که برای ششمین سال متوالی رشد داشت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.