صادرات ۶۸ هزار و ۱۳۵ تن آبزیان در چهارماه نخست امسال

0

عباس مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود:در ۴ماه نخست امسال ۳۱ هزار تن انواع ماهیان به ارزش ۵۰ میلیون دلار و همچنین ۲ میلیون و ۲۰۸ تن از خانواده ماهیان تون به ارزش دو میلیون دلار، ۳۴ میلیون دلار میگو، ۱۴۲ تن ماهیان زینتی به ارزش ۱۶۷ هزار دلار، یک میلیون و ۴۵۱ تن انواع کنسرو به ارزش ۶ میلیون دلار ویک تن خاویار و بدل خاویار به ارزش ۶۳۱ هزار دلار صادر شد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان با اعلام این مطلب افزود: در چهارماه ابتدایی امسال همچنین ۹۱۳ تن پودر ماهی به ارزش ۹۵۴ هزار تن، ۲۲ هزار تن خوراک آبزیان به ارزش ۱۸ میلیون دلار، ۴ تن قزل آلا برای اصلاح نژاد و تکثیر و پرورش به ارزش ۱۱ هزار دلار صادر شد.

وی ادامه داد: در این مدت ۶۸ هزار و ۱۳۵ تن انواع محصولات به ارزش ۱۱۴ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۳ دلار صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۳۲ درصد و از لحاظ ارزشی ۳۵ درصد افزایش داشته است.

مختاری میزان محصولات وارداتی در این مدت را ۴ هزار و ۷۸ تن برشمرد و ادامه داد: ارزش محصولات وارداتی ۱۲ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۳۵ دلار است که در مقایسه با مدت مشابه گذشته از لحاظ وزنی ۲۷۲ درصد و از لحاظ ارزشی ۱۴۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش فارس، وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار، اعلام کرد: ظرفیت‌های بسیار بزرگی در بخش شیلات کشور وجود دارد که تاکنون مغفول مانده یا به خوبی به آن پرداخته نشده است که باید از این به بعد با جدیت دنبال شود.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.