صدای سرمایه گذاری PPE، ایمن

0

کنترل یک خطر در منبع آن بهترین راه برای محافظت از افراد در برابر آسیب رساندن به خود یا دیگران است. سرمایه گذاری روی تجهیزات حفاظت فردی تا حدی به این هدف کمک می کند.

تولید PPE همچنین می تواند منبع سالم و مطمئنی برای ایجاد شغل و درآمد در ایران باشد.

نزدیک به 800 تولیدکننده مجاز تجهیزات حفاظت فردی در تهران فعال هستند و 200 متقاضی جدید در انتظار کسب مجوز برای ورود به این صنعت هستند. رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان PPE می گوید: این اعداد پتانسیل بزرگی برای رشد در این زمینه را نشان می دهد.

رضا میرزایی قره‌لر افزود: آمار دقیقی از واردات PPE به ایران وجود ندارد، اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که ابزار ایمنی به ارزش حدود 500 میلیون دلار در سال گذشته ایران (منتهی به 29 اسفند 1393) وارد شده است.

تجهیزات حفاظتی ممکن است برای اهداف ایمنی و بهداشت شغلی و همچنین برای ورزش و سایر فعالیت‌های تفریحی استفاده شود.

PPE شامل تعداد زیادی اقلام مانند کلاه ایمنی، دستکش، محافظ چشم، لباس با دید بالا، کفش ایمنی، تسمه ایمنی، تجهیزات آتش نشانی، ابزار خدمات اضطراری و وسایل نقلیه است. اینها برای محافظت از پوشنده در برابر آسیب یا عفونت طراحی شده اند.

تمام لباس‌ها و تجهیزات PPE باید از طراحی ایمن و کیفیت بالایی برخوردار باشند.

احمد امینیان، یکی از صاحبان کسب و کار PPE می‌گوید: «آفت قاچاق به این صنعت نیز وارد شده است. ابزارهای به اصطلاح ایمنی با کیفیت نامرغوب بدون نظارت مناسب به کشور ارسال می شود. با این اوصاف، ارزش افزوده تولید داخلی می‌تواند به ما کمک کند تا با جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، به بازار 400 میلیونی کشورهای همسایه ایران دسترسی پیدا کنیم.

امینیان در مورد صادرات PPE ساخت ایران گفت: محصولات ایرانی به ویژه کلاه سخت و کفش ایمنی در مقایسه با سایر کشورها از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند.

وی گفت: اگر مسئولان زمینه را برای حضور تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه‌های بزرگ بین‌المللی فراهم کنند، می‌توانیم بازارهای زیادی را در اختیار بگیریم.

رضا حامی، تولید کننده تجهیزات آتش نشانی، می گوید: کسانی که برنامه های سرمایه گذاری متوسطی دارند که مایل به شروع تولید PPE هستند، می توانند با ساخت ابزارهای کمتر پیچیده شروع کنند.

او گفت: «به عنوان مثال، یک تجارت کوچک مانند پر کردن مجدد کپسول های آتش نشانی به بیش از 8500 دلار سرمایه گذاری اولیه نیاز ندارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.