صنعت خودروی ایالات متحده می گوید متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است

0

هر دو فورد و جنرال موتورز می گویند خروج ایالات متحده از توافقنامه پاریس بر دیدگاه آنها در مورد تغییرات آب و هوا یا برنامه های آنها برای کاهش انتشار کربن تأثیر نمی گذارد.

به گزارش CNBC، و برخی از تحلیلگران صنعت خودرو تردید دارند که این تصمیم تأثیر زیادی بر عملکرد شرکت های خودروسازی جهانی که در سراسر جهان خودرو می فروشند و تولید می کنند، داشته باشد.

برخی خودروسازان سنتی را یکی از بخش‌هایی می‌دانند که از هرگونه تغییر سیاستی که می‌تواند استانداردهای آلایندگی را کاهش دهد، سود می‌برد.

این شرکت در بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها ارسال شد، گفت: «جنرال موتور از تعهد ما نسبت به محیط‌زیست تزلزل نخواهد کرد و موضع ما در مورد تغییرات آب و هوایی تغییر نکرده است». “به کنار توافقات بین المللی، ما همچنان متعهد به ایجاد یک محیط بهتر هستیم.”

این شرکت گفت که از “اقدام و آگاهی اقلیمی” دفاع می کند و تنها خودروسازی است که اعلامیه آب و هوای سرس را امضا کرده است، و یکی از اولین شرکت هایی است که قانون تجاری آمریکا در مورد تعهد آب و هوا را امضا کرده است.

جنرال موتورز گفت: “هیچ چیز بیشتر از رهبری ما در خودروهای الکتریکی و شورولت بولت EV تعهد ما را نشان نمی دهد.”

فورد به CNBC گفت که این شرکت معتقد است «تغییر آب و هوا واقعی است و عمیقاً متعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در وسایل نقلیه و امکانات ما است. تعهد ما به پایداری دلیل این است که ما در حال سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در برق‌سازی و اضافه کردن ۱۳ وسیله نقلیه جدید برقی به خط تولید خود هستیم.

برخی از تحلیلگران صنعت همچنین خاطرنشان می کنند که هر دو شرکت و تقریباً هر خودروساز بزرگ دیگری به تجارت در کشورهایی که به توافق متعهد هستند ادامه خواهند داد.

حتی خودروهایی که در ایالات متحده فروخته می شوند همچنان باید با مقررات نظارت شده توسط نهادهای دولتی مانند اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها، آژانس حفاظت از محیط زیست و هیئت منابع هوایی کالیفرنیا مطابقت داشته باشند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.