طالبان به دنبال رفاه حیوانات هستند

0

به گزارش اخبار تازه و به نقل از Economist:

ANIMAL هنگامی که طالبان در آگوست 2021 به کابل بازگشتند، رفاه یک اولویت بزرگ در نظر گرفته نشد. یک موسسه خیریه نجات حیوانات مستقر در کابل به نام “نوزاد” که توسط یک سرباز سابق انگلیسی اداره می شود، چنین هیاهویی را در مطبوعات بریتانیا ایجاد کرد. که بوریس جانسون، نخست وزیر وقت، به آن اجازه داد 94 سگ ولگرد و 68 گربه را در یکی از آخرین پروازهای خارج از کشور بارگیری کند. آنها افراد خوش شانس بودند. جمعیت سگ های خیابانی کابل در حالی افزایش یافت که افغان ها سگ های خود را قبل از فرار از کشور رها کردند.

به این داستان گوش دهید.
از صدا و پادکست بیشتر در iOS یا اندروید .

مرورگر شما از عنصر پشتیبانی نمی کند.

هر روز در سپیده دم، این موسسه خیریه دامپزشکان خود را همراه با سگ گیران از طالبان کابل به بیرون می فرستد. – مدیریت کنترل شده آنها با استفاده از تورهای غول پیکر، بیشتر روزها حدود 60 ولگرد را می گیرند که آنها را خنثی کرده و در برابر هاری تلقیح می کنند. پس از چند روز بهبودی در تأسیسات خیریه، نفرین ها به خیابان ها بازگردانده می شوند. گفته می شود که شهردار طالبان کابل از این کار خوشحال است. دولت او اخیراً واکسیناسیون حدود 30000 سگ ولگرد توسط میهو را به عنوان یکی از موفقیت های خود معرفی کرده است.

نوزاد اکنون به کابل بازگشته است، جایی که فعالیت هایش شامل اداره کلینیک حیوانات کوچک است. . پن فارتینگ، بنیانگذار نوزاد، یک تفنگدار دریایی سلطنتی سابق، می گوید که طالبان به NGO اجازه داده اند تا “به اهداف ماموریت ما ادامه دهد.” او در پنج سفر اخیر خود به کابل، طالبان را مطیع و “همیشه مودب و دوستانه” دید. او فکر می کند که جامعه بین المللی باید از دوری جستن از آنها دست بردارد. او کمی بدبینانه پیشنهاد می کند: «آنها به قدرت بازگشته اند زیرا ما آنها را به قدرت بازگردانیم.

مییو می گوید که کاملاً با قوانین طالبان از جمله فرمان ممنوعیت مطابقت دارد. NGOها از استخدام زنان. کارولین یتس از میهیو می‌گوید: «این افتضاح است. “اما ما قبل از هر چیز یک سازمان حمایت از حیوانات هستیم.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.