طرح‌های اشتغال‌آفرین تشکل‌های صنفی حمایت می‌شوند

0

به گزارش ایران اکونومیست از اتاق اصناف ایران، «مجتبی صفایی» در نشست با هیات رئیسه اتاق اصناف تهران و برخی روسای اتحادیه های تهران اظهار داشت: همه تلاش‌ها و نگاه‌ها اتاق اصناف ایران، در راستای ایجاد تعامل بهینه است و این تعامل با وزارتخانه ها و دستگاه ها نافی مطالبه گری نیست؛ بنابراین در این راستا مطالبات اصناف را دنبال خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: اگرچه اتحادیه‌های تهران نسبت به اتحادیه‌های دیگر شهرستان‌ها برتری ندارند، اما باور دارم از آن جهت که در برخی موارد به صورت تخصصی و مباشره ای با مسائل روبه‌رو هستند، نیاز است تا در تعامل نزدیک با اتاق اصناف ایران قرار بگیرند.

صفایی افزود: در سال‌های گذشته بارها مشکلاتی که با دستگاه‌های دولتی و مجلس داشتیم را با مشورت اتحادیه‌های تهران حل و فصل کردیم، زیرا اتحادیه‌های تهران در دسترس‌ترین متخصصان هر صنف برای ما هستند.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان‌داشت: اصناف ظرفیت‌های بسیار بزرگی دارند که در برخی موارد در گذشته از آن به درستی استفاده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به جایگاه قبلی خود برگردیم، ادامه‌داد: به عنوان مثال وقتی ادعا می‌کنیم که ۱۷ درصد تولید ناخالص ملی (یعنی یک پنجم آن) در حوزه اصناف است، باید یک پنجم تصمیمات اقتصادی کشور نیز معطوف به اصناف باشد، اما این طور نیست.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: این فصل، باید فصل جدیدی از تعاملات اصناف با دستگاه ها و رسانه‌ها باشد تا برخی از این ظرفیت‌ها مورد استفاده بیشتر قرار گیرد.

صفایی در تشریح برخی از برنامه‌های هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، تصریح کرد: اصلاح قانون نظام صنفی، رفع مشکلات سامانه نوین اصناف (به عنوان یکی از مطالبات اصلی واحدهای صنفی و تشکل‌های صنفی)‌ و عضویت اتاق اصناف ایران در هر آنجایی که اتاق های بازرگانی و تعاون عضویت دارند را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر لزوم ایجاد کارگروه‌های تخصصی، گفت:معتقدیم باید مرکز داوری اصناف در اتاق اصناف ایران ایجاد تا حجم پرونده‌های صنفی در محاکم قضایی کم شده و شکایت‌ها تخصصی شوند.

وی ادامه‌داد: در بخش ساماندهی صنوف آلاینده نیز ظرفیت‌هایی در برخی از مناطق کشور ایجاد شده که با بررسی‌های بیشتر و طی جلسات کارشناسی لازم است این صنوف ساماندهی شوند.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.