طلا در سراشیبی؛ سکه بی‌حرکت ماند!/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز

0

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه امامی امروز پنجشنبه ۱۶شهریور ماه پس از یک روز تعطیلی به مناسبت اربعین حسینی آغاز به کار خواهد کرد. بررسی‌ها نشان می دهد که در معاملات پشت خطی روز چهارشنبه، کمتر کسی متقاضی خرید سکه بود و فلز گران بهای داخلی در همان محدوده عصر سه شنبه یعنی محدوده ۲۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. 

ثبات نسبی قیمت سکه در حالی است که قیمت طلا در بازار جهانی در سراشیبی افتاد و در چند روز اخیر بیش از ۲۰ دلار کاهش را تجربه کرده است.یکی از دلایل افت قیمت طلا ، تضعیف شدن شاخص‌های اقتصادی کشور چین بوده است. از سوی دیگر، بازده اوراق خزانه آمریکا نیز رشد یافت. برآیند این رویدادها سبب شده ارزش اونس طلا کاهش پیدا کند. 

بررسی تکنیکالی نمودار طلای آب‌شده نشان می‌دهد که محدوده ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مقاومت پیش‌روی طلای آب شده است. ولی روند نزولی طلای جهانی در شرایطی که دلار هم متوقف شده‌، ممکن است منجر به عقب‌نشینی خریداران شود و احتمال اصلاح قیمت طلا را افزایش دهد. محدوده ۱۰میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اولین حمایت طلاست و پس از آن محدوده ۱۰میلیون و ۱۳۰هزار تومان تا محدوده ۱۰میلیون و ۱۶۰ هزار تومان پیش‌روی طلا قرار دارد.

در حال حاضر  به نظر می رسد با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه، بخشی از تقاضا امروز به بازار سرازیر شود. البته عده‌ای از سکه بازارن معتقدند از آنجایی که قیمت طلا و دلار روز گذشته رشد معناداری را تجربه نکردند احتمال صعودی شدن قیمت سکه در روز جاری تا حدودی دور از انتظار است.

دسته‌ای هم باور دارند که بازار در بلاتکلیفی اخبار سیاسی مربوط به آژانس بین المللی انرژی اتمی و جلسه شورای حکام که ۲۰ شهریور برگزار می‌شود قرار دارد و همین اتفاق باعث شده سکه بازان رغبت زیادی برای خرید سکه امامی نداشته باشند. با این حال اگر قیمت طلا و دلار در بازار امروز جان بگیرد این احتمال هم وجود دارد که به تبع آن قیمت سکه هم به سمت پله های بالاتر گام بردارد.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.