ظاهرا آیفون در هند ساخته خواهد شد

0

دولت ایالت کارناتاکا هند در ۲ فوریه اعلام کرد که از پیشنهاد اپل برای آغاز عملیات تولید اولیه در این ایالت استقبال کرده است، نشانه ای است که این شرکت فناوری به آرامی در حال حرکت به سمت جلو است. قصد دارد آیفون‌ها را در کشور مونتاژ کند.

دولت ایالت جنوبی هند در بیانیه ای اعلام کرد: «قصد اپل برای تولید در بنگالورو باعث تقویت سیستم زیست محیطی فناوری پیشرفته و توسعه زنجیره تأمین در این ایالت می شود که برای هند در رقابت جهانی بسیار مهم است.

با این حال، یک منبع آگاه به رویترز گفت که تاکنون هیچ معامله یا یادداشت تفاهمی با دولت کارناتاکا نهایی نشده است.

این شخص که نخواست نامش فاش شود، گفت: اگر اپل به برنامه‌های مونتاژ آیفون ادامه دهد، احتمالاً این کار را در ابتدا در کارخانه‌ای که توسط شریک تولیدی تایوانی‌اش Wistron Corp در Peenya در حومه شهر تاسیس می‌شود، انجام خواهد داد. مرکز فناوری بنگالورو، کارناتاکا.

اپل برای اظهار نظر در دسترس نبود.

اپل مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، مایل است گوشی های خود را در هند، یکی از بازارهای گوشی های هوشمند در حال رشد در جهان، مونتاژ کند.

  گفتگوی سازنده

نمایندگان اپل هفته گذشته با مقامات دولت فدرال و ایالتی در هند ملاقات کردند، زیرا این شرکت به شدت در حال لابی کردن برای مجموعه ای از مالیات ها و دریافت امتیازات از هند است، قبل از اینکه شروع به مونتاژ آیفون در این کشور کند.

پس از این جلسات، اپل گفت که از گفتگوی باز و سازنده ای که با مقامات هندی در مورد گسترش فعالیت های محلی خود در این کشور انجام داد، قدردانی می کند.

با این حال، هرگونه تصمیم نهایی در مورد تولید در هند همچنان مشروط به تمایل دولت برای واگذاری امتیازات مورد نظر شرکت است.

ماه گذشته، وزیر فناوری اطلاعات، راوی شانکار پراساد، گفت که هند با “ذهن باز” درخواست اپل برای ایجاد مشوق برای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی خواهد کرد.

از سوی دیگر، دولت کارناتاکا روز پنجشنبه گفت که “متعهد به ابتکارات جدید در هر بخش برای تولید است و محیطی مساعد برای سرمایه گذاری فراهم می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.