عقب‌نشینی ۳۱۰ واحدی شاخص بورس تهران

0

به گزارش ایران اکونومیست، بورس اوراق بهادار تهران امروز گرچه در بیشتر ساعات معاملات روند رو به رشد به خود گرفته بود، اما در پایان معاملات با کاهش ۳۱۰ واحد شاخص کل به رقم ۲ میلیون و ۱۲۶ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با کاهش ۵۸۲ واحد به رقم ۷۱۸ هزار و ۵۳ واحد رسید. ارزش روز بازار که ناشی از ارزش شرکت‌های بورسی ۶۰۰‌گانه است به بیش از ۷ میلیون و ۴۶۶ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۴ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۱۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۵۱۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با یک صدم درصد کاهش و این دو شاخص با معیار هموزن با ۰.۸ درصد کاهش همراه شدند.

شاخص آزاد شناور ۰.۵ درصد  افزایش یافت، شاخص اول بورس ۰.۷ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱۱ درصد افت کرد.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان، ملی مس، پالایش نفت بندرعباس، نفت بهران و ذوب‌آهن به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس و کشتیرانی بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل ۳۵ واحد کاهش یافته و به رقم ۲۶ هزار و ۴۱۷ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار میلیارد تومان و ارزش بازار پایه فرابورس ۴۵۴ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۴.۳ میلیارد سهام در قالب ۱۷۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های فرابورس امروز قرمز شدند، شاخص کل و شاخص قیمت امروز ۰.۱۳ درصد کاهش یافتند این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۳ درصد افت کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۰.۱۹ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۱۱ درصد افت کرد.

امروز نمادهای تأمین سرمایه دماوند و پویازرکان آق‌دره به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای ایران‌خودرو دیزل، مالی سپهرصادرات، توزیع دارو و بیمه دی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.