عقبگرد دلار در بازار آزاد/سکه یخ زد

0

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در در بازار امروز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه نسبت به عصر دیروز مسیر کاهش را دنبال کرد.

آن طور که معامله‌گران می گویند قیمت دلار در شروع معاملات نقدی امروز با ۴۹ هزار و ۴۸۰ تومان شروع به کار کرد اما در نیمه ظهر و در زمان نگارش این گزارش در حدود ۴۹ هزار و ۵۲۰ تومان قیمت خورد. این در حالی است که روز دوشنبه اسکناس آمریکایی تا ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان هم بالا رفته بود.

در هرات هم قیمت دلار امروز در حدود ۴۹ هزار و ۴۵۰ تومان به فروش رسید. نرخ حواله درهم نیز نسبت به روز دوشنبه نوسان قابل توجهی را ثبت نکرد و با  ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومان معامله شد.

طبق تقویم فردا ۱۵ شهریور مصادف است با تعطیلی اربعین و عده ای از معامله گران می گفتند با توجه به تعطیلی چهارشنبه معاملات فردا با نرخ فردایی انجام خواهد شد. 

در سمت رسمی بازار هم، قیمت دلار امروز، سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲، در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش جزیی تک تومانی نسبت به روز کاری قبل در سطح ۴۱ هزار و ۲۸۴ تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو که روز گذشته بدون نوسان بود امروز با افزایش ۹۴ تومانی در سطح ۴۴ هزار و ۵۸۲ تومان قرار گرفته است.

قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۱ تومان بر تابلو درج شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۳۱ تومان، ۴۰ هزار و ۵۲۹ تومان و ۱۰ هزار و ۲۱۹ تومان درج شده است.

سایت کانون صرافان ایرانیان تا لحظه تنظیم این گزارش از دسترس خارج بوده و بررسی تغییرات نرخ انواع ارز و انواع سکه در این منبع رسمی ممکن نبود.

فارغ از بازار ارز ، در بازار جهانی طلا، قیمت طلای جهانی امروز تقریبا ۴ دلار افت کرد و به ۱۹۳۳  دلار رسید. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۱۰۰ تومان بود که نسبت به روز قبل نوسان محدودی را نشان می دهد.  

همچنین قیمت سکه امامی هم امروز در حدود ۲۸ میلیون و ۱۵۰ هزارتومان معامله شد که نسبت به عصر دیروز رنج بود.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.