علائم EGFI با همتای لهستانی سروکار دارد

0

صندوق ضمانت صادرات ایران توافق نامه ای برای تقویت همکاری بانکی و بیمه با کوک ، همتای لهستانی خود امضا کرده است.

به گزارش وب سایت رسمی EGFI، این قرارداد در حاشیه آخرین کنفرانس اتحادیه برن که در بلگراد، صربستان برگزار شد، توسط سید کمال سید علی، مدیر اجرایی و رئیس EGFI، و پیوتر استولارچیک، نایب رئیس هیئت مدیره KUKE، امضا شد. /p>

به گفته EGFI، “هر دو طرف در زمینه همکاری های بانکی و بیمه و همچنین تبادل اطلاعات رتبه بندی تجاری و سایر زمینه هایی که تجارت را تسهیل می کند” در نشست بلگراد به توافق رسیدند.

KUKE بیش از ۲۵ سال است که خدمات بیمه ای را به کارآفرینان لهستانی ارائه می دهد و معاملات صادراتی و داخلی را برای تسهیل تجارت ایمن پوشش می دهد.

اتحادیه برن که با نام اتحادیه بین‌المللی بیمه‌گران اعتبار و سرمایه‌گذاری نیز شناخته می‌شود، یک انجمن و انجمن بین‌المللی غیرانتفاعی برای صنعت اعتبار صادرات جهانی و بیمه سرمایه‌گذاری است که سالانه چندین جلسه تشکیل می‌دهد.

همانطور که توسط EGFI اشاره شده است، انعقاد توافقنامه هایی از این دست، به ویژه با کشورهای اروپایی، می تواند به ایران کمک کند تا رتبه ریسک خود را در آینده قابل پیش بینی بهبود بخشد.

کشورهای عضو بریکس، انجمن پنج اقتصاد بزرگ نوظهور برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی که دارای جمعیتی بالغ بر ۳.۶ میلیارد یا نزدیک به ۴۵ درصد از جمعیت جهان هستند در حالی که بیش از ۲۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. تولید ناخالص داخلی ۱۷ تریلیون دلاری، هرکدام رتبه ریسک ایران را به سطوح قبل از تحریم ارتقا داده اند، اما سازمان همکاری و توسعه اقتصادی هنوز این کار را انجام نداده است.

در حال حاضر، ایران دارای رتبه ریسک شش از هفت در سازمان است، در حالی که ایران بر این باور است که عوامل سیاسی به تنهایی عامل رتبه ضعیفی هستند که باید در سطح چهار – سطح قبل از تحریم – یا حتی سه باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.