غول بانکی آمریکا کپیتال وان دیسکاور فایننشال را به قیمت ۳۵.۳ میلیارد دلار خریداری می کند

0

خرید پیشنهادی بزرگترین شرکت کارت اعتباری در ایالات متحده را ایجاد می‌کند.

غول بانکی Capital One اعلام کرده است که قصد دارد Discover Financial Services را به مبلغ ۳۵.۳ میلیارد دلار در معامله ای که ترکیبی از دو تا از بزرگترین وام دهندگان و اعتبار ایالات متحده است، خریداری کند. صادرکنندگان کارت.

ریچارد فیربنک، بنیانگذار و مدیر عامل Capital One، این معامله را “فرصتی باورنکردنی برای گرد هم آوردن دو شرکت استثنایی” توصیف کرد.

فیربانک در بیانیه‌ای ویدیویی گفت: «این معامله سفر طولانی‌مدت ما را برای کار مستقیم با بازرگانان، استفاده از پایگاه مشتری، فناوری و داده‌هایمان برای افزایش فروش بیشتر برای بازرگانان و معاملات عالی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای کوچک تسریع می‌کند.» روز دوشنبه در وب سایت شرکت ارسال شد.

مایکل رودز، مدیر عامل Discover گفت که این خرید “دو برند قوی با توانایی افزایش یافته برای تسریع رشد را با هم جمع می کند” و “ارزش را برای سهامداران ما به حداکثر می رساند”.

رودز در بیانیه‌ای گفت: «ما به‌عنوان بخشی از خانواده Capital One مشتاقانه منتظر آینده‌ای روشن هستیم و فرصت‌های گسترده‌تری برای مشتریان وفادار خود فراهم می‌کنیم.

Capital One، دوازدهمین بانک بزرگ ایالات متحده با بیش از ۴۷۰ میلیارد دلار دارایی، به بزرگترین شرکت کارت اعتباری ایالات متحده از نظر حجم وام تحت تملک تبدیل خواهد شد.

Discover، کوچکترین از چهار شرکت بزرگ کارت اعتباری مستقر در ایالات متحده، دارای شبکه ای از حدود ۳۰۵ میلیون دارنده کارت است – تقریباً سه برابر مشتری فعلی Capital One.

بر اساس گزارش فدرال رزرو نیویورک، کارت های اعتباری یک تجارت پرسود برای صادرکنندگان آمریکایی بوده است، به طوری که موجودی کارت آمریکایی ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ به رکورد ۱.۱۳ تریلیون دلار رسیده است.

طبق خرید پیشنهادی، سهامداران Discover به ازای هر سهم Discover که دارند، کمی بیش از یک سهم از Capital One دریافت می‌کنند – حق بیمه حدود ۲۷ درصد در مقایسه با قیمت پایانی Discover در روز جمعه.

سهامداران Capital One، که شامل Berkshire Hathaway متعلق به وارن بافت است، مالک ۶۰ درصد از کل شرکت خواهند بود و سهامداران Discover مالک بقیه هستند.

اعلام معامله با مخالفت حامیان حقوق مصرف کننده مواجه شد.

جسی ون تول، مدیر اجرایی ائتلاف سرمایه‌گذاری مجدد جامعه ملی، گفت که این خرید احتمالاً باعث نگرانی تنظیم‌کنندگان از جمله کمیسیون تجارت فدرال و خواهد شد. اداره حمایت مالی مصرف کننده

«خرده فروشان ممکن است مخالفت کنند؟ ون تول در پستی در X گفت: من نمی توانم به [ادغام] بانکی که با مخالفت بیشتری نسبت به خرید دیسکاور Capital One مواجه شود فکر کنم.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اجرای سختگیرانه تر ضد انحصار را در مرکز برنامه اقتصادی خود قرار داده و اعلام کرده است که “سرمایه داری بدون رقابت، سرمایه داری نیست”.

سال گذشته، بخش ضد انحصار وزارت دادگستری ایالات متحده برنامه‌هایی را برای بهبود روند بررسی خود برای ادغام بانک‌ها با توجه به پیشرفت‌های فناوری در صنعت خدمات مالی اعلام کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.