غول شیرینی پزی ایران وارد بازار قطر می شود

0

بزرگترین شرکت شیرینی پزی ایران که یکی از بزرگترین شرکت های خاورمیانه نیز می باشد، قصد دارد وارد بازار خرده فروشی قطر شود.

گروه صنعتی غذایی شیرین عسل با گردش مالی حدود ۵ میلیارد دلار در سال در حال برنامه ریزی برای راه اندازی کارخانه در قطر است.

این شرکت که بیش از ۱۰۰۰ محصول از جمله بیسکویت، کیک، شیرینی، مربا، شکلات، ویفر، کلوچه، کراکر، آدامس، آب نبات سفت، گل ختمی، تافی و محصولات ژله‌ای و همچنین پودر کاکائو و کره تولید می‌کند، انجام داد. مطالعه بازار چهار ماهه در قطر و بازخورد دلگرم کننده ای دریافت کرد.

این شرکت همچنین دانه های روغنی و کنسرو، و همچنین غذاهای خام، پخته و منجمد را ارائه می کند. و دامپروری و محصولات صنعتی.

وی ادامه داد: ما قبلاً یک مطالعه بازار در قطر انجام داده ایم و خوشبختانه تقاضا برای محصولات ایرانی وجود دارد. حسین محفوظی، مدیر صادرات خاورمیانه شیرین عسل، به روزنامه قطری شبه جزیره قطر گفت: مردم قطر حاضرند محصولاتی را که در ایران تولید می شود بخرند.

او گفت: «برنامه آینده ما این است که به محض دریافت بازخورد مناسب (در مورد اینکه کدام محصول تقاضای بیشتری دارد) از بازار، یک کارخانه کوچک برای بازار قطر داشته باشیم.

مطالعه بازار برای سنجش ترجیح مصرف کنندگان و دانستن اینکه کدام یک از محصولات آنها تقاضای بیشتری در قطر خواهد داشت، انجام شد.

ما مطالعه بازار انجام داده ایم، اما در مورد تقاضا در هر دسته از محصولات مطمئن نیستیم. به محض اینکه محصولات را در بازار توزیع کنیم، نشانه درستی از حرکت بهتر کدام محصول نسبت به سایرین خواهیم داشت. و در آن زمان، ما برنامه ریزی خواهیم کرد که یک مرکز تولید برای آن محصول خاص داشته باشیم که در قطر تولید می شود.

شیرین عسل که محصولات خود را به ۷۵ کشور جهان صادر می کند، تنها گروه یکپارچه قنادی ایرانی است.

ما امیدواریم که در قطر گسترش پیدا کنیم. ما می دانیم که بازار توانایی و ظرفیت خاص خود را برای توزیع محصولات دارد و امیدواریم شرکت هایی را برای معامله در قطر پیدا کنیم.

این شرکت به دنبال ارتباط با شرکت‌هایی در قطر برای توزیع محصول است. این شرکت در حال برنامه ریزی برای توزیع محصولات در این هفته است و انتظار می رود که محصولات آن در هفته اول نوامبر در قفسه های برخی از هایپرمارکت ها عرضه شود.

«محصولاتی که توزیع خواهد شد عمدتاً کیک و اقلام شیرینی پزی خواهد بود. در ماه نوامبر، ما امیدواریم که محصولات خود را به صورت زنجیره ای در لولو و المیرا داشته باشیم.

محصولاتی که از واحد تولیدی این شرکت خارج می شوند در مقایسه با محصولات وارداتی احتمالاً ارزان تر خواهند بود.

“هزینه محصولات از تاسیسات تولید ارزان تر خواهد بود. محصولات به طور طبیعی ارزان تر خواهند بود زیرا در قطر ساخته می شوند.

با صادراتی به ارزش حدود ۱۱۸ میلیون دلار، محصولات شکلاتی اصلی ترین مواد غذایی ارسال شده از ایران به مقاصد خارج از کشور طی شش ماه منتهی به ۲۲ سپتامبر بوده است.

به گفته جمشید مغازه ای، رئیس انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران، صادرات از ایران شامل انواع شیرینی ها سالانه ۶۰۰ میلیون دلار است.

کشورهای مشترک المنافع یکی از بازارهای عمده شکلات ایرانی است. حجم محدودی به ایالات متحده، به ویژه به ایرانیان مقیم لس آنجلس و کالیفرنیا می رسد.

به گفته این مقام مسئول، شیرینی ها و شکلات ها ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل صادرات مواد غذایی ایران را تشکیل می دهند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی انجمن، سرانه مصرف بیسکویت، شکلات و شیرینی در ایران ۲ کیلوگرم در سال است. میانگین این رقم برای کشورهای اروپایی حدود ۱۰ کیلوگرم است.

به گفته علی بهرهمند، رئیس اتحادیه قنادان، رکود در بازار داخلی و کاهش قدرت خرید مردم در سال‌های اخیر منجر به کاهش ۴۰ درصدی مصرف در ایران شده است.

نزدیک به ۵۰ درصد بیسکویت و شکلات های ایران در شهر تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران تولید می شود. شیرین عسل نیز در این شهر مستقر است.

بیش از ۸۵۰ واحد تولیدی در تبریز وجود دارد که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.