غول مد H&M پس از ادعای اینکه دختران زیر سن قانونی را جنسی کرده است، تبلیغی را منتشر کرد

0

مارک سوئدی پس از اینکه کمپین تبلیغاتی در استرالیا با واکنش آنلاین مواجه شد، عذرخواهی کرد.

اچ اند ام، غول مد سوئدی، پس از شکایتی که در مورد جنسی کردن دختران زیر سن قانونی نشان می دهد، تبلیغی برای لباس های مدرسه کشیده است.

کمپین تبلیغاتی که در استرالیا راه‌اندازی شد، دو دختر جوان را با لباس مدرسه با عنوان، “آنها را به مد H&M’s Back to School بچرخانید” به نمایش گذاشت.

سخنگوی H&M روز دوشنبه گفت: “ما این تبلیغ را حذف کردیم.” “ما عمیقاً برای توهینی که این امر ایجاد کرده متاسفیم و در حال بررسی نحوه ارائه کمپین‌های آینده هستیم.”

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که کاربران رسانه‌های اجتماعی این برند لباس را به جنسی‌سازی دختران جوان متهم کردند.

ملیندا تانکارد ریست، نویسنده استرالیایی که به خاطر مبارزه علیه پورنوگرافی معروف است، گفت: «والدین دختر بچه‌ها معمولاً ترجیح می‌دهند وقتی دیگران دخترانشان را در حال رفتن به مدرسه، اتوبوس یا کلاس می‌بینند، سرها «چرخ نشوند»». یک پست در X، قبلا توییتر.

“چرا می خواهید این ایده را تقویت کنید که دختران کوچک باید توجه را به ظاهر، اندام و “استایل” خود جلب کنند؟ شاید یک کلمه برای تیم بازاریابی خود داشته باشید و به چیزی برسید که توجه را به دختران پیش از بلوغ جلب نکند که در حال تلاش برای رشد در فرهنگی هستند که «ظاهرگرایی» را به عنوان یک هدف آرزومند ارزش می‌دهد؟»

این واکنش‌ها آخرین مورد از یک سری بحث‌های مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی برندهای مد است.

ماه گذشته، زارا کمپینی را راه اندازی کرد که شامل پس از اینکه کاربران شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که نسبت به قربانیان جنگ غزه حساس نیست، مدلی در میان آوار و مانکن‌های پیچیده در کفن ایستاده است.

برند مد لوکس Balenciaga مستقر در پاریس سال گذشته به دلیل پخش تبلیغاتی که کودکان خرس عروسکی را با لباس‌های اسارت در آغوش گرفته بودند و چاپی از تصمیم دادگاه عالی که قوانین علیه هرزه‌نگاری کودکان را تأیید می‌کرد، عذرخواهی کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.