فارس من| ایثارگران وزارت نفت:۲سال گذشت و استخدام رسمی نشدیم

0

خبرگزاری فارس؛ فارس من: سال ۱۴۰۰ قانونی به مرحله اجرا رسید، به نام «قانون تبدیل وضعیت ایثارگران» که طبق آن می‌بایست نهادها قرارداد کار تمام ایثارگران و فرزندان ایشان را از حالت پیمانی به حالت رسمی درآورند. اما این تبدیل وضعیت در برخی از نهادها به صورت نصفه و نیمه اجرا شد و در سال جاری نیز ادامه نیافت. شرکت «نفت و گاز اروندان» یکی از شرکت‌هایی است که ۱۳۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در آن مشغول به کار هستند و حالا این افراد در پویشی خواستار تبدیل وضعیت خویش از حالت قراردادی به حالت رسمی شده‌اند.

سردبیر پویش که خواست نامی از او برده نشود، در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: «من اهل اهواز هستم؛ پدر من جانباز است و برخی از همکارانم فرزند شهید هستند. من از بهمن ۹۹ به طور تمام‌وقت در شرکت مشغول به کار شدم، اما اکنون با گذشت دو سال و نیم هنوز نیروی رسمی نشده‌ام! ما ۱۳۰ نفر که بعضی از ما سابقه چندساله کار به صورت تمام‌وقت دارند، در قسمت میدان نفتی آزادگان جنوبی مشغول هستیم؛ همکاران ما در قسمت میدان نفتی آزادگان شمالی و میدان نفتی دارخورین همگی تبدیل وضعیت شده اند ولی ما همچنان بلاتکلیفیم.» وی ادامه داد: «همه کارهای اداری ما انجام شده است؛ حتی کد پرسنلی هم داریم؛ منتظر تایید نهایی هستیم که انجام نمی‌شود و می‌گویند که تبدیل وضعیت شامل حال شما نمی‌شود. به بهانه‌های مختلف از جمله نبود بودجه، تبدیل وضعیت ما را عقب می‌اندازند. مدیر عامل می‌گوید پیگیر ماجرا هستیم اما هنوز که اتفاق خاصی نیفتاده است.»

طبق ابلاغیه وزارت نفت در زمستان ۱۴۰۰، که بر اساس قانون مجلس ابلاغ شده بود، تمامی افرادی تا تاریخ ۲۷ اسفند سال ۹۹ به صورت تمام وقت در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه به صورت قراردادی موقت و پیمانکاری شاغل بوده اند، باید طبق قانون به صورت رسمی استخدام شوند.

تصاویر دو ابلاغیه وزارت نفت برای اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران در سال ۱۴۰۰ 

 

بعد از تصویب این قانون و ابلاغ بخشنامه دولت به نهادهای دولتی برخی از نهادها از جمله وزارت نفت در برابر اجرای کامل آن مقاومت می‌کردند ولی آرام آرام تن به اجرای این قانون دادند؛ بنابراین برخی از مشمولین از تبدیل وضعیت بازماندند. اواخر سال ۱۴۰۱ در یکی از جلسات مجلس تصمیم گرفته شد که بودجه مربوط به تبدیل وضعیت ایثارگران از بودجه ۱۴۰۲ حذف شود.(اینجا) آنطور که سردبیر پویش گفته، الآن وضعیت به نحوی است که در یک وزارتخانه، در یک شرکت، افرادی هستند که مشمول قانون تبدیل وضعیت شده‌ اند و ازطرفی هم افرادی هستند که به حق خود نرسیده‌اند. این نابرابری در اجرای قانون، باعث ایجاد نارضایتی شده است.

در همان ایام که زمزمه حذف این ردیف بودجه از بودجه ۱۴۰۲ شنیده می‌شد، مخاطبان فارس در پویشی با حدود ۳۰۰۰ امضا خواستار تمدید این قانون در سال ۱۴۰۲ شدند. در شهریور سال جاری ۱۰۰ نفر از نمایندگان در نامه‌ای به رئیس مجلس از اهمیت احیای این قانون یاد کرده اند.(اینجا)

شما هم اگر موافق اجرای دوباره این قانون هستید، پویش را در اینجا امضا کنید.

 

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.