فروش Sandero Stepway در ایران رونق می گیرد

0

سایپا، دومین خودروساز بزرگ ایران اعلام کرده است که این شرکت ۴۰۰۰ دستگاه ساندرو استپ وی را در کمتر از یک ساعت فروخته است.

به گفته رضا تقوی، مدیر فروش این شرکت، “بازار خودروی ایران مشتاق معرفی مدل های جدید است و از ساندرو استپ وی استقبال خوبی شده است.”

پرشین خودرو، یک وب سایت محلی خودرو در ۲۵ سپتامبر گزارش داد، تقوی گفت سایپا از تعداد خودروهای فروخته شده در روز اول شوکه شده است.

وی به خریداران خودرو اطمینان داد خودروهای پیش فروش شده به موقع تحویل خواهند شد. اگر تقاضا برای این مدل در هفته‌های آینده کاهش پیدا نکند، سایپا نرخ تولید خود را با تقاضای بازار تنظیم می‌کند.

این مقام مسئول بعداً به موضوع افت قیمتی که در بازار خودروی ایران ایجاد شده و این مدل با قیمتی مبادله می‌شود که به شدت از ارزش ذاتی دارایی مربوطه انحراف دارد، گفت: با افزایش قابل توجه نرخ تولید استپ‌وی، سایپا در صدد مقابله با آن است. این مانع در فروش مدل است.”

این مدل در گیربکس دستی و اتوماتیک با قیمت ۴۶۰ میلیون ریال (۱۳۰۰۰ دلار) عرضه می شود. این در حالی است که قیمت بین المللی این مدل ۱۰۰۰۰ دلار است. فاصله ۳۰۰۰ دلاری نسبت به قیمت سایر خودروهای موجود در بازار خودرو ایران نسبتا قابل قبول است.

طبق گزارشات قبلی، سایپا قرار است سالانه ۲۰۰۰۰ دستگاه ساندرو استپ وی تولید کند، اما تقاضای غیرمنتظره برای این مدل ممکن است شرکت را مجبور به تغییر برنامه های تولید خود کند.

خودروی جدید یک مدل شاسی بلندتر از پرفروش ترین هاچ بک ارزان قیمت ساندرو است که هم اکنون در ایران به فروش می رسد.

این خودرو از بدنه استاندارد ساندرو با فضای داخلی جادار خود بهره می‌برد و تجربه رانندگی بالاتر و نمای بیرونی خشن‌تری را به آن اضافه می‌کند، اما نه تجربه کاملی از خودروی ۴×۴ که با افزایش قیمت انتظار می‌رود. Stepway بسته به انتخاب مشتریان، دارای یک موتور ۱.۶ لیتری KM4 A6 یا C6 است.

این مدل قرار است توسط پارس خودرو یکی از زیرمجموعه های بزرگ سایپا تولید شود که در سال های اخیر با شرکت خودروسازی چینی برلیانس قراردادی برای تولید سه مدل از خودروهای کوچک H220، H230 و H320 منعقد کرده است. .

این شرکت خودروسازی همچنین اخیراً تولید کولئوس رنو و داچیا ساندرو جدید را با نام رنو آغاز کرده است.

فروش خودروی خواهر استپ وی، ساندرو، از زمان عرضه آن در بازار محلی در ماه می ۲۰۱۵ ثابت بوده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.