فعال‌شدن معادن و بازارچه‌های مرزی به پیشرفت سیستان و بلوچستان کمک می‌کند

0

به گزارش ایران اکونومیست از وزارت صمت، «محمد سرگزی» در حاشیه نشست وزیر صمت با مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همانطور که در بیانات رهبر معظم انقلاب آمده است یک عقب ماندگی تاریخی در رسیدگی به موضوعات استان در گذشته اتفاق افتاد.

وی گفت: آنچه که به‌عنوان مصوبات معظم‌له و نظرات ایشان برای توسعه سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده بود، اتفاق نیفتاده است. این درحالی است که اگر این طرح‌ها اجرایی می‌شد، راهگشایی برای بهبود وضعیت معیشتی، اقتصادی و فرهنگی بخش‌های مختلفی استان بود.

این نماینده مجلس اضافه‌کرد: آنچه که مانع استفاده از ظرفیت‌های بالقوه استان شده، عدم برنامه‌ریزی متولیان امر در مجموعه وزارتخانه‌های مختلف بوده است و امروز این نشست و توجه ویژه وزیر صمت به استان را به فال نیک می‌گیریم.

وی ابراز امیدواری کرد با عزمی که در مجموعه وزارتخانه وجود دارد و عملیاتی شدن ۶ مصوبه از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب که به این وزارتخانه مربوط است، بخشی از دغدغه‌های مردم این استان کاهش یابد.

سرگزی با تاکید بر اینکه امید است با عزم جدی وزارت صمت و مجموعه دستگاه‌های استانی و نمایندگان استان در کنار دولت بخش عمده‌ای از مشکلات مردم رفع شود، اظهار داشت: در حوزه معدن باید به این نکته توجه شود که فعال شدن مجموعه معدنی نیازمند عزم فرابخشی با همراهی وزارت نیرو در تامین برق مورد نیاز صنایع استان است.

وی یادآور شد: امروز صنایع استان، برق مضاعفی را طلب می‌کند و باید هرچه سریعتر نسبت به ساخت نیروگاه‌ها در آن اقدام شود.

نماینده زابل و زهک در مجلس ادامه‌داد: با توجه به اینکه در حوزه صنعت در طول ۴۴ سال پس از انقلاب آنچنان که باید توجهی به تولید و تامین برق صنایع استان نشده، باید این نگاه که معادن از ظرفیت بالقوه‌ استان است، سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

وی تاکید کرد: اگر زیرساخت‌های صنعتی از جمله آب، برق و گاز تامین نشود، نمی‌توان برنامه‌های تحولی رهبر معظم انقلاب را اجرایی کرد.

وی با تقدیر از وزارت صمت به عنوان نخستین وزارتخانه پیشرو در پیگیری منویات معظم‌له در دیدار مردم سیستان‌وبلوچستان، گفت: وزیر صمت با توجه به مدت محدودی که در وزارتخانه حضور دارند، توانسته با نگاه ویژه و اراده قوی در بخش‌های مختلف اقدامات چشمگیری را انجام دهد و در این خصوص نیز پیگیر اجرای پروژه‌های مهم از جمله انتقال آب از دریای عمان بوده است.

سرگزی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به صنایع دستی استان بخشی از توسعه و تغییر در معیشت و اقتصاد و اشتغال مردم در استان را محقق می‌کند، درباره توجه ویژه وزیر صمت به خودروهای برقی، گفت: با توجه به اینکه امروز مساله جدی در حوزه انرژی، مصرف سوخت‌های غیر فسیلی است، حرکت به سمت برقی شدن ناوگان، فرصت‌های خوبی در بحث صرفه‌جویی سوخت ایجاد خواهد کرد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.