فناوری جدید فیفا Greenlights

0

جیانی اینفانتینو، رئیس جدید هیئت حاکمه فوتبال جهان، معتقد است که فوتبال دیگر نمی‌تواند فناوری را نادیده بگیرد.

اینفانتینو، ۴۵ ساله، در کاردیف قبل از نشست عمومی سالانه هیئت مدیره اتحادیه بین‌المللی فوتبال است، جایی که انتظار می‌رود برای کمک به مقامات، آزمایش‌های ویدیویی زنده را به نمایش بگذارند.

به گزارش رویترز، سین سین ها و امکان اجازه دادن به تعویض چهارم در وقت اضافه در رقابت های جام حذفی نیز در دستور کار روز شنبه خواهد بود.

اما فن‌آوری ویدیویی می‌تواند فوتبال را وارد عصر جدیدی کند و اینفانتینو می‌داند که IFAB باید قبل از اینکه به هر چیزی چراغ سبز رسمی داده شود، آن را درست انجام دهد.

او گفت: «تکنولوژی در دستور کار است، آزمایش‌هایی که باید انجام شود در دستور کار است و حفاظت از سنت‌ها مهم است.

“فوتبال ورزش بسیار موفقی است زیرا برخی از افراد عاقل از تاریخ محافظت کرده اند اما ما نمی توانیم چشمان خود را روی پیشرفت ببندیم.

“ما باید به جلو نگاه کنیم. به آن نگاه کنید، آن را آزمایش کنید. شاید موفق باشد، شاید هم نباشد. شاید باید آن را دقیق تنظیم کنیم و شاید چند سال دیگر طول بکشد تا به راه حل مناسب برسیم.

“فوتبال یک ویژگی خاص دارد که جریان بازی است و ما باید ببینیم فناوری چه تاثیری دارد.

ما مطمئن هستیم که در مرحله‌ای می‌توانیم با چیز خوبی روبرو شویم. من از هیچ چیز نمی ترسم. ما باید اذعان کنیم که در سال ۲۰۱۶ هستیم و باید باز باشیم.”

اتحادیه‌های فوتبال انگلیس و اسکاتلند مایلند فناوری ویدیویی را آزمایش کنند که به مقامات در گل‌زنی، کارت‌های قرمز، پنالتی‌ها و شناسایی اشتباه کمک می‌کند.

اینفانتینو امیدوار بود که در بسیاری از نقاط جهان و همچنین در انگلستان و اسکاتلند شاهد آزمایشات باشد.

مایلم همه در مورد این چیزها ذهن باز داشته باشند بدون اینکه پیش داوری کنند که در پایان چه نتایجی خواهد داشت. توصیه این است که این کار رو به جلو حرکت کند. ما باید فردا درباره آن بحث کنیم.

دیر یا زود، این امر اجتناب ناپذیر خواهد بود. بیایید زودتر شروع به انجام کاری کنیم.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.