فولاد ساز روسیه تحویل به ایران را متوقف می کند

0

MMK، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد روسیه، تحویل به ایران را به دلیل تحریم‌های جدیدی که واشنگتن وعده اعمال آن بر تهران را داده بود، متوقف کرد.

این اعلامیه را آندری ارمین، مدیر اقتصاد این شرکت در مصاحبه با رویترز اعلام کرد.

این تحریم‌ها که بلافاصله پس از خروج دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای بین‌المللی که توسط باراک اوباما مذاکره شد، اعلام شد، قرار است در ماه آینده آغاز شود و شامل ممنوعیت فروش، عرضه و انتقال نفت خام یا نیمه‌به ایران به یا از ایران می‌شود. -فلزات تمام شده.

اگرچه کرملین با این اقدام مخالف است و می‌گوید که اقدامات یکجانبه آمریکا علیه کشور ثالث نباید بر نحوه تجارت روسیه تأثیر بگذارد، تاجران فولاد اوایل این ماه به رویترز گفتند که شرکت‌های فلزی روسی از ترس، حداقل تا حدی، فروش خود را به ایران کاهش می‌دهند. نقض تحریم ها.

Eremin گفت که MMK که قبلاً به همراه رقیب روسی Severstal خود کلاف های فولادی نورد گرم را به ایران ارسال می کرد، تحت تأثیر این اقدام قرار نگرفت، زیرا قبلاً تحویل را به بازارهای دیگر هدایت کرده بود.

این نتیجه افزایش تولید داخلی ایران و در نتیجه کاهش حجم واردات بود.

ارمین گفت: «حتی قبل از اعمال تحریم ها، تحویل ناچیز بود. “ما حتی انبارهای بندری را که در آن انبارها برای تحویل در آن جهت در نظر گرفته شده بود، پاکسازی کردیم و منابع را فروختیم.”

ارمین افزود که MMK راه اندازی یک پروژه سودآور در ترکیه را به دلیل عدم اطمینان ایجاد شده توسط جنگ های تجاری جهانی به تعویق انداخته است.

ارمین گفت که پروژه شامل راه اندازی مجدد تولید فولاد نورد گرم در سایت ترکیه ای خود انتظار می رفت بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار به درآمد اصلی MMK اضافه کند، اما افزایش ناگهانی موانع تجارت جهانی این شرکت را ناامید کرد و مجبور شد به تأخیر انداختن.

متأسفانه، ما این تصمیم را قبل از اعمال تعرفه های گمرکی آمریکا علیه شرکت های متالورژی اتخاذ کردیم. ما نمی دانستیم که این اتفاق می افتد.

مجتمع MMK Metalurji، واقع در نزدیکی اسکندرون در سواحل مدیترانه ترکیه و در استانبول، بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ توسط MMK با هزینه بیش از ۲ میلیارد دلار ساخته شد.

تولید فولاد نورد گرم در این سایت در سال ۲۰۱۲ در بحبوحه رکود جهانی قیمت فولاد متوقف شد، اما قرار بود در تابستان امسال با احیای بازار دوباره شروع شود.

اکنون MMK راه اندازی مجدد را به حالت تعلیق درآورده و قصد دارد در ماه نوامبر، زمانی که گرد و غبار بر روی موجی از اقدامات حمایتی که توسط ایالات متحده و اروپا در ماه های اخیر ارائه شده است، تصمیم بگیرد.

ترامپ در ماه مارس تعرفه های ۲۵ درصدی بر فولاد و ۱۰ درصدی بر آلومینیوم را در اقدامی عمدتا با هدف محدود کردن واردات از چین اعمال کرد.

هفته گذشته، اتحادیه اروپا سیاست سهمیه‌بندی و تعرفه‌ای را در واکنش به این موضوع، به دلیل ترس از تأثیر افزایش واردات فولاد بر تولیدکنندگان خود پس از تصمیم ترامپ، معرفی کرد.

MMK مستقیماً تحت تأثیر این اقدامات قرار نمی گیرد زیرا فولاد را به بازارهای ایالات متحده و اتحادیه اروپا صادر نمی کند، اما ۳۰ درصد از تولید در کارخانه ترکیه خود را برای بازار اروپا و کشورهای همسایه صادر می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.