فیس‌بوک مهندس گوگل را فریب می‌دهد تا مدیر توسعه تراشه‌های خودش شود

0

فیس‌بوک سیگنال دیگری مبنی بر اینکه در ساخت نیمه‌رسانای‌های خود جدی است، با پیوستن به Apple Inc.، Google Alphabet Inc. و Amazon.com Inc در تلاش برای ساخت تراشه‌های سفارشی خود ارسال کرده است.

غول شبکه اجتماعی این ماه شهریار ربیعی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سیلیکون خود استخدام کرد. ربیعی پیش از این در گوگل کار می‌کرد، جایی که به رهبری تیم مسئول ساخت تراشه‌های دستگاه‌های این شرکت، از جمله تراشه Visual Core سفارشی گوشی هوشمند پیکسل، بر اساس پروفایل لینکدین او کمک کرد. به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، او زیر نظر اندرو باسورث، رئیس واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت کار خواهد کرد.

بلومبرگ گزارش داد که سخنگویان فیس بوک و گوگل از اظهار نظر درباره اقدام ربیعی خودداری کردند.

بلومبرگ نیوز در ماه آوریل گزارش داد فیس بوک تشکیل تیمی را برای طراحی تراشه ها در اوایل سال جاری آغاز کرد. شرکت مستقر در منلو پارک، کالیفرنیا در حال کار بر روی نیمه هادی ها است که می تواند برای انواع مختلفی از تلاش ها مفید باشد، از جمله پردازش اطلاعات برای مراکز داده وسیع و کارهای هوش مصنوعی آن.

گوگل در حال توسعه تراشه های بیشتری برای دستگاه های آینده خود بوده است. در اواخر سال جاری، غول جستجوی مستقر در Mountain View در کالیفرنیا قصد دارد تلفن‌های پیکسل جدید با دوربین‌های ارتقا یافته و صفحه‌نمایش لبه به لبه را در مدل بزرگ‌تر جدید عرضه کند.

 هدف برای استقلال

حرکات فیس بوک و گوگل بخشی از روندی است که در آن شرکت های فناوری به دنبال تامین نیمه هادی ها و کاهش وابستگی خود به تراشه سازانی مانند اینتل و کوالکام هستند. و مجموعه ای از تراشه های سفارشی را برای کنترل بلوتوث، گرفتن عکس و انجام وظایف یادگیری ماشینی ایجاد کرده است. تا سال ۲۰۲۰، سازنده آیفون امیدوار است که عرضه مک‌های مک را با پردازنده‌های اصلی خود آغاز کند.

فیس بوک از طریق بخش واقعیت مجازی Oculus و بخش سخت افزار ساختمان ۸، در حال کار بر روی چندین دستگاه آینده است. در اوایل سال جاری، این شرکت هدست واقعیت مجازی مستقل Oculus Go را با تراشه تلفن هوشمند کوالکام عرضه کرد. فیس بوک همچنین در حال کار بر روی اولین سخت افزار مارک خود است: مجموعه ای از بلندگوهای هوشمند با صفحه نمایش لمسی بزرگ که می توانند برای چت ویدیویی نیز استفاده شوند.

نسل‌های آینده این دستگاه‌ها را می‌توان با پردازنده‌های سفارشی بهبود بخشید. فیس‌بوک با تراشه‌های خود، کنترل دقیق‌تری بر توسعه محصول به دست می‌آورد و بهتر می‌تواند نرم‌افزار و سخت‌افزار خود را به هم پیوند دهد.

تراشه های سفارشی نیز ممکن است تلاش های این شرکت را در زمینه هوش مصنوعی بهبود بخشند. فیس‌بوک در تلاش است تا از هوش مصنوعی برای درک بهتر ماهیت محتوایی که مردم در رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌کنند استفاده کند تا بتواند به سرعت سخنان نفرت‌انگیز، حساب‌های جعلی و ویدیوهای زنده خشونت را حذف کند. اما تاکنون، حتی ناظران انسانی در قضاوت مداوم محتوا با مشکل مواجه شده اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.