قطار باری چین وارد تهران می شود: شش برنامه ریزی شده توسط سال

0

چین تا پایان سال ۲۰۱۷ شش قطار باری دیگر را از طریق مسیر قزاقستان-ترکمنستان به ایران ارسال خواهد کرد.

ابراهیم محمدی مدیر اداره حمل و نقل راه آهن جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در مراسمی به مناسبت ورود قطار باری از چین به ایران از طریق شهر اینچه برون ایران در شمال شرق استان گلستان و هم مرز با ترکمنستان این خبر را اعلام کرد. >

“توافق اولیه در جلسه ای با لیانگ هوآ که شرکت آن مسئول عملیات است، حاصل شد. هیئت چینی همچنین از ایده ایجاد ترمینال در نزدیکی ایستگاه قطار تهران استقبال کردند. این قطار در تاریخ ۵ سپتامبر از شهر Yinchuan در منطقه خودمختار Ningxia Hui در شمال غربی چین با حدود ۵۶۰ تن محموله از جمله تجهیزات مکانیکی، ظروف سرامیکی، ظروف کریستال و لوازم جانبی خودرو به ارزش حدود ۱.۶ میلیون دلار حرکت کرد.

به نقل از سرویس اطلاع رسانی جاده ابریشم شین هوا، لیانگ گفت: “این قطار بیش از ۲۰ روز کمتر از حمل و نقل با کشتی طول می کشد و انتظار می رود هزینه های تحویل ما را تا حد زیادی کاهش دهد.”

این دومین باری است که چین یک قطار باری به تهران می‌فرستد. اولین قطار در تاریخ ۲۸ ژانویه از شهر ییوو در استان ژجیانگ چین به راه افتاد و ۱۰۳۹۹ کیلومتر را با عبور از قزاقستان و ترکمنستان طی کرد تا پس از ۱۴ روز به ایستگاه مرزی سرخس در استان خراسان رضوی برسد. این مسیر که بیشتر با نام جاده ابریشم جدید شناخته می شود، برای اولین بار توسط He Huawu، مهندس ارشد شرکت راه آهن چین در اواخر سال ۲۰۱۵ پیشنهاد شد. از تهران، این پروژه بزرگ به شبکه شرق-غرب ایران منتهی به ترکیه و شرق اروپا خواهد پیوست. همچنین می تواند از طریق یک مسیر ریلی در حال توسعه از بنادر جنوب ایران به آذربایجان و اروپا راهی به اروپا باز کند.

ابتکار کمربند و جاده که در اکتبر ۲۰۱۳ توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ مطرح شد، شامل چندین کریدور از طریق زمین و دریا از جمله مسیر راه آهن جدید ابریشم است که به عنوان بادگیر برای حمل و نقل کالا و انرژی بین ایران و چین عمل خواهد کرد. .

چین در ماه ژوئیه قراردادی را در تهران امضا کرد تا برقی‌سازی رشته راه‌آهن جدید ابریشم در ایران – یک راه‌آهن ۹۲۶ کیلومتری از تهران تا شرق مشهد در استان خراسان رضوی را با وام ۱.۵ میلیارد دلاری تامین کند. به گفته مازیار یزدانی، معاون راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، برقی‌سازی راه‌آهن تهران – مشهد چهار سال طول می‌کشد.

این مسیر در حال حاضر دو مسیره است و هر دو مسیر به عنوان بخشی از معامله با طرف چینی الکتریکی خواهند شد. این سرعت خط را از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت فعلی به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت افزایش می دهد و مدت زمان سفر بین دو شهر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

برای ایران، برقی‌سازی خط تهران-مشهد بخشی از برنامه توسعه ریلی گسترده‌تر آن برای برق‌رسانی به تمام خطوط راه‌آهن تا سال ۲۰۲۵ است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.