قیمت صادرات بیل افزایش می یابد

0

قیمت شمش فولاد صادراتی ایران در هفته منتهی به ۲۳ مه به دلیل حجم محدود مواد موجود برای ارسال قبل از ماه اوت، زمانی که انتظار می‌رود تحریم‌های تجاری مجدد توسط ایالات متحده اعمال شود، افزایش یافت.

ایالات متحده در ۸ مه از توافق بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران خارج شد و گفته است که تحریم‌های تجاری خود را علیه این کشور خاورمیانه دوباره اعمال خواهد کرد.

به گزارش متال بولتن، رزروهای اخیر بیلت ایرانی برای ارسال در اواخر جولای در محدوده ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب انجام شد.

قابل ذکر است که یک محموله ۲۰۰۰۰ تنی در اندونزی به قیمت ۵۳۰ دلار در هر تن CFR، معادل ۵۰۰-۵۰۵ دلار در هر تن فوب فروخته شد.

در حال حاضر تمامی تولیدکنندگان بیلت ایران به جز فولاد کاوه جنوبی تا پایان تیرماه به فروش رسیده است.

پیشنهادات بیلت از SKS برای حمل در اواخر ژوئن ۵۱۵ دلار در هر تن فوب گزارش شد. هفته گذشته، پیشنهادات بیلت از ایران در محدوده ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب گزارش شد.

به گفته فعالان بازار، احتمالاً قیمت بالاتر جدید پذیرفته خواهد شد زیرا مشتریان باید با توجه به نامشخص بودن آینده صادرات فولاد از ایران، از قبل رزرو کنند.

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات بیلت ایران ۵۰۰ تا ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب در ۲۳ می بود که از ۴۹۰ تا ۵۰۳ دلار به ازای هر تن فوب یک هفته قبل افزایش داشت.

اما ارزیابی صادرات تختال فولادی ایران ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب در ۲۳ می بود که از ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار به ازای هر تن فوب یک هفته قبل کاهش یافته است.

یک محموله بیلت ایرانی هفته گذشته به قیمت ۵۴۱ دلار در هر تن سی اف آر، معادل ۵۱۰ دلار در هر تن فوب به تایلند فروخته شد.

پیشنهادات جدید اسلب برای محموله های صادراتی در تیرماه از سوی شرکت فولاد خوزستان ۵۱۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.