قیمت طلا ریخت/ بازار دلار به استقبال تعطیلات اربعین رفت

0

   قیمت اونس طلا که در  یکی دو روز گذشته در مرز ۱۹۴۰ دلار معامله شده بود عصر امروز در زمان نگارش این گزارش با افت تقریبا ۱۴ دلاری تا سطح ۱۹۲۶ دلار سقوط کرد.

بررسی ها نشان می دهد که در کنار عقب نشینی اونس طلا، در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ی ۱۸ عیار در سراشیبی قرار گرفت. فلز زرد رنگ داخلی امروز با افت تقریبا ۷هزار و ۵۰۰ تومانی نسبت به روز کاری گذشته در حدود ۲میلیون و ۳۶۳ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید.

البته امروز بازار سکه، به نوسانات نرخ دلار توجه کرد و نسبت به روز دوشنبه رنج شد. قیمت هر قطعه سکه امامی در بازار امروز ۲۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود.

از سوی دیگر، بازار دلار و درهم امروز روز نسبتا آرامی را سپری کرد. به نظر می رسد که معامله گران امروز به استقبال اربعین رفتند و بازار در مقایسه به روزهای گذشته اندکی خلوت تر بود و تقاضای قابل توجهی در بازار دیده نمی شد.

هر برگ اسکناس آمریکایی عصر امروز در حول و حوش ۴۹ هزار و ۶۰۰ تا ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت درهم نیز بین ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۶۶۰ تومان مبادله شد که در مقایسه با روز قبل تغییر نکرده بود.

در هرات هم قیمت دلار قیمت دلار نوسان قابل ملاحظه ای را ثبت نکرد و با ۱۰۰ تومان کاهش بر روی ۴۹هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت.

در سمت رسمی بازار هم، قیمت دلار امروز، سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲، در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش جزیی تک تومانی نسبت به روز کاری قبل در سطح ۴۱ هزار و ۲۸۴ تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو که روز گذشته بدون نوسان بود امروز با افزایش ۹۴ تومانی در سطح ۴۴ هزار و ۵۸۲ تومان قرار گرفته است.

قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۱ تومان بر تابلو درج شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۳۱ تومان، ۴۰ هزار و ۵۲۹ تومان و ۱۰ هزار و ۲۱۹ تومان درج شده است.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.