قیمت نفت در مدار صعودی ماند

0

به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۱۲ سنت افزایش، به ۹۰ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۱ سنت افزایش، به ۸۷ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز چهارشنبه با ۵۶ سنت افزایش و شاخص نفت آمریکا با ۸۵ سنت افزایش، بسته شده بود.

منابع بازار به استناد به آمار موسسه امریکن پترولیوم اعلام کردند که پیش بینی می شود ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به اول سپتامبر، به میزان ۵.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده باشد. آمار رسمی ذخایر نفت بعدازظهر روز پنج شنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود.

قیمت ها روز سه شنبه پس از آن که عربستان سعودی و روسیه، کاهش عرضه داوطلبانه خود را تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید کردند، جهش یافتند. عربستان سعودی تولید خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش می دهد و روسیه صادرات نفت خود را به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز محدود خواهد کرد. این کاهش عرضه داوطلبانه علاوه بر کاهش تولیدی خواهد بود که این دو کشور در آوریل با چند تولیدکننده دیگر اوپک پلاس توافق کردند تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه دهند.

بر اساس گزارش رویترز، هر دو کشور، کاهش تولید داوطلبانه خود را به صورت ماهانه بازبینی می کنند و اگر شرایط بازار ایجاب کند، این کاهش را تشدید یا تسهیل خواهند کرد.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.