قیمت نفت کاهش یافت

0

به گزارش فارس به نقل از رویترز، با انتشار آمارهای جدید در مورد بهبود اقتصادی چین پس از همه‌گیری کرونا که چشم‌اندازی تیره به بازار داد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت اما انتظار برای تمدید کاهش تولید اوپک پلاس مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با ۶۶ سنت کاهش ۸۸.۳۴ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۱ سنت کاهس ۸۵.۲۴ دلار معامله شد.

چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان در زمینه افزایش تقاضا برای نفت در جهان در باقی سال جاری میلادی، نقش مهمی دارد. فعالیت‌های اقتصادی آشفته این کشور بازار را ناامید کرده است.

یک بررسی بخش خصوصی امروز نشان داد، فعالیت خدمات چین با کمترین سرعت در ۸ ماه گذشته در ماه آگوست افزایش یافته است زیرا تقاضای ضعیف همچنان بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان را تحت فشار گذاشته است.

به گفته تحلیلگران، بازارهای نفتی بر روی تلاش‌های اخیر چین برای تقویت اقتصادش حساب کرده‌اند.

در عین حال، آمارهای منتشره از اقتصاد اروپا نیز خوب نبود. یک نظرسنجی نشان داد، فعالیت تجاری منطقه یورو در ماه گذشته بیش از انتظار کاهش داشته است و این امر حاکی از این است که این بلوک امکان دارد، وارد رکود شود.

یک نظرسنجی دیگر نشان داد، فعالیت خدمات در انگلیس در ماه آگوست کاهش یافته است که نخستین کاهش از ماه ژانویه به شمار می‌رود زیرا کاهش نرخ بهره تقاضا مصرفی و شرکتی را کاهش داده است.

اکنون چشم‌ها به آمارهای اقتصادی آمریکا که اواخر امروز منتشر می‌شود است تا سرنخ‌هایی در مورد اینکه در مورد نرخ بهره چه می‌کندف به دست بیاید.

از طرفی، به شدت انتظار می‌رود، کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای عربستان برای ماه اکتبر نیز تمدید شود و روسیه نیز از یک توافق جدید کاهش تولید اوپک پلاس در این هفته رونمایی کند.

مسکو قبلا اعلام کرده بود، صادرات خود را در ماه سپتامبر ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد د این رقم برای ماه آگوست ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

پایان پیام/

 

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.