قیمت های فولاد ایران با افزایش بازار Spooks ترامپ افزایش می یابد

0

انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا باعث نگرانی در ایران شده است، به طوری که فروشندگان در بازار فولاد ایران با وجود رکود تقاضای داخلی، اکنون برای افزایش قیمت تلاش می کنند.

یک تاجر محلی در تهران گفت: «به قدرت رسیدن جمهوری‌خواهان در آمریکا نمی‌تواند خبر خوبی برای [ایران] باشد». “بازار فولاد در چند روز [در گذشته] در حال افزایش بوده است، اما ما معتقد نیستیم که [با بهبود] تقاضا در بازار محلی ارتباطی داشته باشد.”

ترامپ روز سه شنبه به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد. پس لرزه ها از فردای آن روز در بازارهای ایران خودنمایی کردند.

در بازار آزاد ارز در روز چهارشنبه ۱۸ آبان ۱ دلار با ۴۰۰ ریال افزایش نسبت به هفته گذشته با ۳۶۷۰۰ ریال قابل مبادله است. به گزارش Oanda.com، نرخ رسمی ارز در ۹ نوامبر ۱ دلار به ۳۰۰۵۲ ریال بود.

بیلت در سایزهای ۱۲۵*۱۲۵ میلی متر تا ۱۵۰*۱۵۰ میلی متر در هفته گذشته با قیمت ۱۳.۳۰ تا ۱۳.۵۰ میلیون ریال (۳۶۲-۳۶۸ دلار) به ازای هر تن در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد که از ۱۳.۱۰ تا ۱۳.۵۰ میلیون ریال (۳۵۷-۳۶۸ دلار) در هر تن در بورس اوراق بهادار تهران خرید و فروش شد. ناشر مستقر و ارائه دهنده اطلاعات برای بازارهای جهانی فولاد، غیرآهنی و فلزات قراضه گزارش شده است.

تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع بیلت را با قیمت ۳۵۰ تا ۳۶۰ دلار در هر تن سی اف آر بنادر شمال ایران عرضه کردند که نسبت به هفته قبل تغییری نشان نداد.

شرکت ذوب آهن اصفهان، تامین کننده اصلی محصولات فولادی بلند ایران، هفته گذشته برخی از دسته های بیلت را به قیمت ۱۳.۲۶ میلیون ریال (۳۶۱ دلار) در هر تن با شرایط تحویل ۴۰ روزه از طریق بورس کالای ایران به فروش رساند.

کارخانه های داخلی میلگرد را هفته گذشته به قیمت ۱۵.۲۰-۱۵.۶۰ میلیون ریال (۴۱۴-۴۲۵ دلار) در هر تن در بورس تهران فروختند. آنها هفته قبل مواد مشابهی را به قیمت ۱۵.۱۰-۱۵.۵۰ میلیون ریال (۴۱۱-۴۲۲ دلار) در هر تن می فروختند.

به گفته منابع، هفته گذشته هیچ عرضه میلگرد از طریق IME صورت نگرفته است و آخرین معامله شرکت ذوب آهن اصفهان سه هفته پیش به قیمت ۱۴.۸۰ میلیون ریال (۴۰۳ دلار) در هر تن موجودی خارج از بورس با تحویل ۶۰ روزه انجام شد.

کویل نورد گرم در ضخامت های ۲ تا ۵ میلی متر، هفته گذشته به قیمت ۱۸.۵۰-۱۹.۱۵ میلیون ریال (۵۰۴-۵۲۲ دلار) به ازای هر تن در بورس تهران، بدون تغییر هفته به هفته فروخته شد.

و شرکت فولاد مبارکه برخی از دسته های HRC را از طریق IME به قیمت ۱۶.۵۴-۱۷.۳۴ میلیون ریال (۴۵۰-۴۷۲ دلار) به ازای هر تن کارخانه با شرایط تحویل ۷۳ تا ۱۰۳ روز به فروش رساند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.