قیمت واردات فولاد مسطح ایران در معاملات بالاتر افزایش می یابد ، پیشنهادات

0

قیمت فولاد تخت وارداتی در ایران طی هفته منتهی به ۳۰ اوت به روند صعودی خود ادامه داد، زیرا معاملات و پیشنهادات با قیمت های بالاتر گزارش شد.

فعالان بازار به کاهش دسترسی به مواد از روسیه که یکی از بزرگترین تامین کنندگان به بازار ایران است اشاره کردند و خاطرنشان کردند که این یکی از دلایل تداوم رشد قیمت بوده است.

به گزارش متال بولتن، این در حالی بود که اکثر مشتریان و بازرگانان ایرانی که مواد را به منطقه عرضه می کنند، ترجیح می دادند به دلیل نوسانات در چین، یک موقعیت منتظر بمانند و انتظار اصلاح نزولی قیمت ها را در کوتاه مدت داشتند. /p>

کویل نورد گرم

یک رزرو کویل نورد گرم از کارخانه آهن و فولاد Magnitogorsk روسیه (MMK) به قیمت ۴۸۰ یورو (۵۷۶ دلار) در هر تن CFR گزارش شده است.

محموله دیگری از آسیاب هموطن Severstal به قیمت ۴۷۰ یورو در هر تن فوب آستاراخان خریداری شد.

برآورد هزینه حمل بار به بندر انزلی در شمال ایران ۱۵ تا ۱۶ دلار در هر تن است.

برخی از فعالان بازار در کشور با اشاره به انتظار کاهش قیمت ها نسبت به پذیرش قیمت MMK تردید داشتند. اما آنها هیچ پیشنهادی در مورد اینکه قیمت قابل اجرا چقدر خواهد بود، ارائه نکردند.

پیشنهادات اخیر HRC 2 میلی متری از MMK در محدوده ۴۷۴-۴۸۰ یورو در هر تن FOB آستاراخان گزارش شده است.

پیشنهادات ArcelorMittal Temirtau قزاقستان نیز پس از یک وقفه تقریباً یک ماهه در بازار شنیده شده است، زیرا گفته می‌شود که تولیدکننده جلدهای سپتامبر خود را در اوایل آگوست به فروش رسانده است.

پیشنهادات کویل تولید اکتبر ۵۶۵ دلار در هر تن FOB Aktau گزارش شد. هزینه تخمینی حمل و نقل به ایران حدود ۱۰ دلار در هر تن است.

ارزیابی قیمت متال بولتن برای HRC 2 میلی متری وارداتی در ایران ۵۷۵-۵۸۴ دلار به ازای هر تن بنادر CFR ایران در ۳۰ آگوست بود که از ۵۴۶-۵۶۸ دلار به ازای هر تن در یک هفته قبل افزایش داشت.

کلاف نورد سرد

ارزیابی قیمت کلاف نورد سرد وارداتی در ایران ۶۲۰ تا ۶۳۳ دلار به ازای هر تن بنادر سی اف آر ایران در روز چهارشنبه در مقابل ۶۲۱ تا ۶۲۲ دلار در هر تن در هفته قبل بود.

به گفته یک منبع، محموله ای با منشاء آسیایی CRC در این کشور به قیمت ۶۲۰-۶۲۱ دلار در هر تن CFR رزرو شده است.

در همین حال، CRC منشأ روسیه در این کشور با قیمت ۵۱۵ یورو به ازای هر تن فوب آستاراخان در دسترس بود.

با در نظر گرفتن هزینه تخمینی حمل و نقل به مقصد ۱۵-۱۶ دلار در هر تن، این مبلغ معادل ۶۳۳-۶۳۴ دلار در هر تن CFR خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.