قیمت واردات فولاد مسطح با کاهش منابع CIS افزایش می یابد

0

قیمت‌های وارداتی فولاد تخت در ایران طی هفت روز گذشته و مطابق با روند مثبت بازار جهانی به روند صعودی خود ادامه دادند.

متال بولتن همچنین روز چهارشنبه گزارش داد که افزایش قیمت به دلیل کاهش دسترسی به مواد از بزرگترین تامین کنندگان ایران – روسیه و قزاقستان – نیز حمایت شده است. منابع گفتند که تقاضا برای محصولات فولادی تخت در ایران اخیراً بهبود یافته است و بازار لوله و پروفیل شروع به نشان دادن نشانه هایی از بهبود کرده است.

یکی از فعالان بازار گفت که تقاضا برای فولاد نورد در ایران بالا است در حالی که عرضه کم است، بنابراین قیمت های وارداتی و داخلی افزایش یافته است و تامین کنندگان کشورهای مشترک المنافع همچنان به افزایش پیشنهادات ادامه می دهند.

وی افزود: «بنابراین کارخانه‌های روسیه و قزاقستان در حال حاضر پیشنهادات دقیقی ندارند.

  کویل نورد گرم

رزروهای اخیر HRC روسیه به قیمت ۴۱۵-۴۲۰ یورو (۴۷۹-۴۸۵ دلار) در هر تن FOB آستاراخان شنیده شد. با در نظر گرفتن هزینه حمل بار به بندر شمالی انزلی ۱۵ تا ۱۶ دلار در هر تن، این معادل ۵۰۱-۴۹۴ دلار در هر تن سی اف آر ایران است. فعالان بازار گفتند که آخرین فروش HRC با منشاء قزاقستان به قیمت ۴۶۵ دلار در هر تن فوب آکتائو یا ۴۷۰ تا ۴۷۳ دلار سی اف آر انزلی انجام شده است. هفته گذشته هیچ پیشنهاد جدیدی از قزاقستان شنیده نشد. روزهای هفته ایران از شنبه شروع می شود. جمعه آخر هفته است.

یک معامله گر گفت: “من فکر می کنم AMT امروز چیزی ارائه نمی دهد، زیرا آنها منتظر بهترین قیمت هستند.” منابع گفتند که هیچ پیشنهاد رسمی از کارخانه آهن و فولاد Magnitogorsk روسیه (MMK) وجود ندارد و خاطرنشان کردند که تامین کننده اخیراً حجم محدودی را برای بازارهای صادراتی ارائه می دهد. یک منبع گفت که کارخانه نشانه هایی از پیشنهادات ۴۴۰ یورو (۵۰۸ دلار) به ازای هر تن فوب آستاراخان برای مواد حمل و نقل ماه سپتامبر ارائه می دهد.

این معادل ۵۲۳-۵۲۴ دلار در هر تن سی اف آر انزلی خواهد بود. در همین حال، پیشنهادهایی از یک کارخانه هموطن Severstal شنیده شد که به ازای ۴۲۰-۴۲۵ یورو (۴۸۵-۴۹۱ دلار) به ازای هر تن FOB آستاراخان یا ۵۰۰-۵۰۷ دلار به ازای هر تن CFR بود.

ارزیابی قیمت متال بولتن برای HRC 2 میلی متری وارداتی در ایران ۴۷۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن بنادر CFR ایران در ۱۹ ژوئیه بود که از ۴۶۸-۴۹۰ دلار در هر تن در هفته قبل افزایش داشت.

  کلاف نورد سرد

ارزیابی قیمت متال بولتن برای CRC وارداتی در ایران ۵۴۸-۵۸۱ دلار به ازای هر تن CFR بود در حالی که هفته قبل از آن ۵۵۲-۵۵۳ دلار به ازای هر تن CFR بود. رزروهای اخیر CRC از قزاقستان به قیمت ۵۴۰ دلار در هر تن فوب آکتائو یا ۵۴۸-۵۴۹ دلار در هر تن CFR انزلی شنیده شده است. نشانه هایی از پیشنهادات MMK به ۴۹۰ یورو (۵۶۶ دلار) در هر تن فوب آستاراخان یا ۵۸۱-۵۸۲ دلار در هر تن سی اف آر انزلی گزارش شده است. واردات HRC و CRC مشمول ۲۰ درصد حقوق ورودی و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در ایران هستند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.