قیمت پیش فروش لکسوس بدون

0

ایرتویا، نمایندگی غیر رسمی تویوتا ژاپن در ایران، پیش فروش مدل کراس اوور لکسوس را که اخیراً عرضه شده است، بدون اعلام قیمت نهایی آغاز کرده است.

وب سایت خودروی محلی اسب بخار گزارش داد که نمایندگی این هفته پیش فروش لکسوس RX200t را با اولین پیش پرداخت ۲ میلیارد ریالی (۵۳,۳۵۰ دلار) آغاز کرد.

این شرکت قیمت نهایی یا گزینه‌هایی را که مدل به آن‌ها مجهز می‌شود فاش نکرد، زیرا خودرو هنوز به بنادر جنوبی کشور نرسیده است.

فایننشال تریبون شرکت را تحت فشار قرار داد تا قیمت نهایی را اعلام کند، اما به او گفته شد که “قیمت دقیق خودرو نهایی نشده است.”

این در حالی است که هرگونه پیش فروش در بازار خودرو ایران بدون تعیین قیمت نهایی و نوع مدل، طبق قوانین اجرا شده در سال گذشته غیرقانونی تلقی می شود.

در خارج از ایران، تمام قیمت‌های جدید RX200t در بازارهای بین‌المللی از ۸۲۰۰۰ دلار شروع می‌شوند و گزینه‌هایی که قیمت خودروها را به بیش از ۹۰۰۰۰ دلار می‌رسانند.

در صورت عدم وجود قیمت نهایی داخلی، با تعرفه واردات ۱۰۰ درصدی بر روی خودرو، ممکن است به بالای ۶ میلیارد ریال (۱۶۰۰۰۰ دلار) برسد.

این مدل که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، موتور ۲.۰ لیتری توربو چهار سیلندر بنزینی خود را با SUV کوچک NX و گیربکس اتوماتیک شش سرعته مشترک دارد و جای RX 270 تنفس طبیعی قبلی را می گیرد.  

Rx200t دومین لکسوس جدید است که پس از فروش لکسوس NX وارد بازار محلی می شود.

در نمودار اخیر تهیه شده توسط فایننشال تریبون در مورد محبوب ترین خودروهای کراس اوور در ایران، خودروی لوکس ژاپنی با فروش ۱۸۸۹ دستگاه در هفت ماهه نخست سال ۹۵ منتهی به اسفند ۱۳۹۵ در جایگاه سوم قرار گرفت. فروش اولیه خارق العاده این مدل توسط ایرتویا، با وجود قیمت های بالا، لکسوس را به یکی از محبوب ترین کراس اوورهای سال گذشته تبدیل کرد.

این شرکت ایرانی طبق بیانیه مطبوعاتی خود توانسته است اولین محموله کراس اوور NX را در عرض چند ساعت از طریق تبلیغات اینترنتی به طور کامل بفروشد.

لکسوس NX در بازار داخلی ۲.۹۵ میلیارد ریال (۸۴۰۰۰ دلار) قیمت دارد و در حال حاضر ۸.۵ درصد از بازار SUV وارداتی کشور را در اختیار دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.