لاستیک ساز چینی با پروژه ایرانی سرما خورد

0

طبق گزارش ها، شرکت چینی شاندونگ لینگ لانگ تایر (Linglong) در مورد ادامه قراردادی که قبلا اعلام شده بود برای تامین فناوری کارخانه تایر سبز فیلد در جنوب شرقی ایران مردد است.

یکی از آگاهان صنعت به مجله اروپایی رابر ژورنال مستقر در لندن گفت: «آنها به دلیل فشارهای ترامپ زمان بیشتری می خواهند.

این قرارداد که حدود ۸ تا ۱۰ میلیون یورو تخمین زده می شود، اواخر سال گذشته به لینگ لانگ واگذار شد.

این قرارداد باعث می شود شرکت چینی فناوری و مهندسی کارخانه تولید تایر آریا هامون در استان سیستان و بلوچستان را تامین کند.

لینگ لانگ برای سال‌ها در بین ۲۰ شرکت برتر تایرسازی جهان و پنج شرکت برتر چین بوده است.

ترامپ، منتقد سرسخت توافق هسته‌ای که ایران با قدرت‌های جهانی در سال ۲۰۱۵ امضا کرد، تهدید کرده است که معافیت‌های تحریم‌های آمریکا علیه ایران را در رابطه با توافقی که غرب تحریم‌های گسترده را در ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی لغو می‌کند، تمدید نخواهد کرد. به رویترز.

تردید لینگ لانگ در حالی است که مقامات آمریکایی روز دوشنبه گفتند که وزارت بازرگانی ایالات متحده شرکت های آمریکایی را از فروش قطعات به شرکت چینی ZTE Corp پس از شکستن توافقی که پس از دستگیری در حمل غیرقانونی کالا به ایران به دست آمده بود، به مدت هفت سال ممنوع کرده است.

اقدام ایالات متحده، که اولین بار توسط رویترز گزارش شد، می‌تواند برای ZTE ویرانگر باشد، زیرا تخمین زده می‌شود که شرکت‌های آمریکایی ۲۵ تا ۳۰ درصد از قطعات مورد استفاده در تجهیزات ZTE را که شامل گوشی‌های هوشمند و تجهیزات ساخت شبکه‌های مخابراتی می‌شود، فراهم کنند.

چین به سرعت پاسخ داد و هشدار داد که آماده است برای حفاظت از منافع شرکت های چینی اقدام کند و گفت امیدوار است ایالات متحده بتواند با این موضوع مطابق با قانون برخورد کند.

شرکت چینی که گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده می‌فروشد، ۸۹۰ میلیون دلار جریمه و جریمه پرداخت کرده است و جریمه اضافی ۳۰۰ میلیون دلاری می‌تواند اعمال شود.

این اقدام در زمانی صورت می‌گیرد که چین و ایالات متحده یکدیگر را با ده‌ها میلیارد دلار تعرفه در هفته‌های اخیر تهدید کرده‌اند و نگرانی‌ها را در مورد یک جنگ تجاری تمام عیار که زنجیره‌های تامین جهانی و همچنین برنامه‌های سرمایه‌گذاری تجاری را تهدید می‌کند، افزایش داده‌اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.