لاگارد: سیاست صندوق بین المللی پول در قبال ایران بدون تغییر

0

مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول گفت: فشار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای جلوگیری از منابع صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی از ایران، سازمان بین‌المللی را برای تغییر سیاست در خصوص تخصیص بودجه به ایران تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

به گزارش بیزینس استاندارد، لاگارد همچنین در یک کنفرانس خبری گفت: «ما هیچ دلیلی برای تغییر چیزی در دستورالعمل‌هایی که از هیئت مدیره [IMF] دریافت کرده‌ایم و به همان روش ادامه می‌دهیم، نمی‌بینیم».

رئیس صندوق بین المللی پول در پاسخ به سوالی درباره سیاست جدید ترامپ که به شدت از این دو نهاد خواسته است به ایران وام یا بودجه ندهند.

او گفت: “ما با ۱۸۹ عضو فعالیت می کنیم و تنها زمانی حمایت می کنیم و وارد مذاکرات برنامه می شویم که کشوری درخواست کند.”

اظهارات لاگارد اندکی پس از اظهارات تحریک آمیز ترامپ در روز جمعه بیان شد که در آن او گفت چاره ای جز عدم تایید توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی ندارد، اما از خروج آمریکا از این توافق کوتاهی کرد و این را به کنگره آمریکا واگذار کرد تا اصلاحاتی در این توافق انجام دهد. معامله.

تماس قبلی رئیس‌جمهور آمریکا با صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی با انتقادهای زیادی از سوی مقامات و کارشناسان ایرانی مواجه شد که گفته بودند او حق چنین کاری را ندارد.

قبل از بررسی تماس ترامپ، باید بپرسیم آیا ایالات متحده مالک صندوق بین المللی پول است؟ مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران، حدود دو هفته پیش واکنش نشان داده بود

او گفت: «پاسخ ایران و بقیه جهان به این سؤال «نه» است.

همانطور که وزیر بیان کرده بود، صندوق بین المللی پول دارای یک قانون مشخص است که به موجب آن هیچ کس نمی تواند تصمیمات یک جانبه بگیرد، بنابراین درخواست ترامپ نادیده گرفته شد و به دلیل دخالت غیرقابل درخواست آن مورد انتقاد قرار گرفت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.