مابقی مطالبات گندمکاران از نرخ علی‌الحساب ۱۱.۵ هزار تومان پرداخت می‌شود

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سید سعید راد  مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در افتتاحیه نمایشگاه غلات،  آرد و نان اظهار داشت: گندمی که برای صنف و صنعت پرداخت می‌شود با نرخ سال قبل و با قیمت ۱۲ هزار تومان است و هنوز یارانه‌ای به این بخش از تولید داده می‌شود.

وی افزود:  فعلا برنامه ای برای تغییر قیمت گندمی صنف و صنعت وجود ندارد و هر گونه تصمیم گیری در این خصوص توسط ستاد تنظیم بازار اخذ می شود.

پیشنهاد نرخ ۲۰ هزار تومانی خرید تضمینی گندم برای سال آینده/ وعده تسویه مطالبات گندمکاران تا پایان شهریور

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: بر این اساس قیمت نان نیز تغییری ندارد و تا به امروز نیز تغییر قیمتی در بخش نان‌های سنتی و نان‌های حجیم و صنعتی نداشته‌ایم.

وی  در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره آخرین میزان خرید تضمینی گندم تصریح کرد: تا به امروز ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن خرید تضمینی صورت گرفته است و خرید این محصول کماکان ادامه دارد.

راد اظهار داشت: ۸۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و مابقی نیز با تامین مالی سازمان برنامه بودجه پرداخت می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری تسنیم افزود: مبالغی که بابت خرید تضمینی گندم پرداخت شده به صورت علی‌الحساب با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

راد در پاسخ به اینکه آیا مابقی قیمت گندم تا ۱۵ هزار تومان نیز پرداخت می‌شود یا خیر گفت: سازمان برنامه بودجه در حال تدارک بودجه مورد نیاز است.

وی در ارتباط با نرخ جدید خرید تضمینی گندم برای سال جاری گفت: شورای قمیت گذاری قیمت گندم برای سال جدید را تعیین می‌کند و ما مجری سیاست هستیم. 

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.