ماسک تهدید کرده است که از لیگ ضد افترا به دلیل کاهش درآمد X شکایت خواهد کرد

0

مالک میلیاردر پلتفرمی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، می‌گوید اتهامات یهودستیزی به نتیجه شرکت لطمه زده است.

الون ماسک، مالک پلتفرم رسانه اجتماعی X، که قبلا توییتر بود، می گوید که در حال بررسی شکایت از یکی از برجسته ترین حقوق مدنی است. سازمان، با این استدلال که اتهاماتش در مورد یهودستیزی باعث از دست دادن درآمد این شرکت شده است.

ماسک اواخر روز دوشنبه اتحادیه ضد افترا (ADL) مستقر در ایالات متحده را متهم کرد که شکایت‌های بی‌اساسی علیه او و X ارائه کرده است که تبلیغ‌کنندگان را ترسانده است.

“برای پاک کردن نام پلتفرم خود در مورد موضوع یهودی ستیزی، به نظر می رسد که ما چاره ای جز طرح دعوای افترا علیه لیگ ضد افترا نداریم… اوه طنز!” ماسک در X نوشت.

او نوشت: «بر اساس آنچه از تبلیغ‌کنندگان شنیده‌ایم، به نظر می‌رسد ADL مسئول بخش عمده‌ای از از دست دادن درآمد ما باشد،» و افزود که این گروه «به طور بالقوه در حال نابود کردن نیمی از ارزش شرکت است. تقریباً ۲۲ میلیارد دلار.

او در یک موضوع طولانی که با توضیحی مبنی بر اینکه طرفدار آزادی بیان است اما مخالف است، نوشت: «تبلیغ‌کنندگان از بحث و جدل اجتناب می‌کنند، بنابراین تنها چیزی که برای ADL لازم است تا درآمد تبلیغاتی ما در ایالات متحده و اروپا را از بین ببرد، طرح اتهامات بی‌اساس است. یهودستیزی از هر نوعی.

ADL از اظهار نظر در مورد تهدیدات قانونی ماسک خودداری کرد اما به هشتگ “BanTheADL” که در وب سایت ترند شده است پاسخ داد.

ماسک که سال گذشته توییتر را خرید و آن را به X تغییر نام داد، به دلیل لایک کردن پست‌های دارای هشتگ مورد انتقاد قرار گرفت.

جاناتان گرینبلات، مدیر اجرایی ADL در ایمیلی به خبرگزاری AFP گفت: «این بسیار ناراحت کننده است که ایلان ماسک آخر هفته را با یک کمپین سمی و ضدیهودی در پلت فرم خود درگیر کرد.

“این رفتار نه تنها هشدار دهنده و نه بی پروا است، بلکه کاملاً خطرناک و عمیقاً غیرمسئولانه است.”

به گفته این گروه، کارزار نفرت پس از شرکت ADL در راهپیمایی حقوق مدنی به مناسبت شصتمین سالگرد سخنرانی مارتین لوتر کینگ “من رویایی دارم” آغاز شد.

ADL سال‌هاست که سایت رسانه‌های اجتماعی را به تقویت سخنان نفرت‌انگیز ضد یهود متهم می‌کند و اخیراً با مدیران ارشد X ملاقات کرده است.

در گزارشی در سال ۲۰۱۶، این گروه گفت که حملات یهودی‌ستیزانه علیه روزنامه‌نگاران در توییتر منفجر شده است، “به لطف لفاظی‌های کمپین ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶”.

شبکه اجتماعی را به عدم کنترل “مشکل ترولینگ” خود متهم کرد.

میلیاردر ماسک قبلاً نیز به دامن زدن به جنایات ضد یهود، از جمله حملات علیه جورج سوروس، بشردوست یهودی متهم شده بود.

طبق گفته ADL و مرکز مقابله با نفرت دیجیتال (CCDH)، سخنرانی های مشکل دار و نژادپرستانه در X از زمان ماسک تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری خود را در اکتبر تکمیل کرد.

از آن زمان، رئیس تسلا هزاران کارمند پلتفرم را اخراج کرده، تعدیل محتوا را کاهش داده و حساب رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ را بازگردانده است.

ماه گذشته، ماسک از CCDH شکایت کرد و آن را به یک کمپین توهین آمیز متهم کرد که به روابط شبکه اجتماعی با تبلیغ کنندگان آسیب رساند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.